ТОП 10 ФИЛМОВИ НАЈГЛЕДАНИ ПО АМЕРИКАНСКИ КИНО САЛИ


Новата Марвел Икс Мен приказна ви вториот викенд успеа да се задржи на првата позиција. Погледнете ја целосната топ 10 листа испод:

1.Eternals

Заработка: $26,850,128

Жанр: Акција, Авантура, Драма

Актери: Gemma Chan, Richard Madden, Angelina Jolie

Режија: Chloé Zhao

Дистрибутер: Walt Disney Studios Motion Picture

Треијлер: Eternals

2.Clifford the Big Red Dog

Заработка: $16,627,491

Жанр: Акција, Комедија, Фамилија

Актери: Darby Camp, Jack Whitehall, Izaac Wang

Режија: Walt Becker

Дистрибутер: Paramount Pictures

Треијлер: Clifford the Big Red Dog

3.Dune

Заработка: $5,543,008

Жанр: Акција, Авантура, Драма

Актери: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya

Режија: Denis Villeneuve

Дистрибутер: Warner Bros.

Треијлер: Dune


4.
No Time to Die

This image has an empty alt attribute; its file name is No_Time_to_Die_poster.jpg

Заработка: $4,533,350

Жанр: Акција, Авантура, Трилер

Актери: Daniel Craig, Ana de Armas, Rami Malek

Режија: Cary Joji Fukunaga

Дистрибутер: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Треијлер: No Time to Die

5.Venom: Let There Be Carnage

This image has an empty alt attribute; its file name is Venom_Let_There_Be_Carnage_poster.jpg

Заработка: $3,920,155

Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика

Актери: Tom Hardy, Woody Harrelson, Michelle Williams

Режија: Andy Serkis

Дистрибутер: Sony Pictures Entertainment (SPE)

Треијлер: Venom: Let There Be Carnage

6.Ron’s Gone Wrong

Заработка: $2,189,294

Жанр: Анимација, Авантура, Комедија

Актери: Jack Dylan Grazer(voice), Zach Galifianakis(voice), Ed Helms(voice)

Режија: Sarah Smith, Jean-Philippe Vine, Octavio E. Rodriguez(co-directed by)

Дистрибутер: Sony Pictures Entertainment (SPE)

Треијлер: Ron’s Gone Wrong

7.Belfast

Заработка: $1,779,410

Жанр: Драма

Актери: Jude Hill, Lewis McAskie, Caitriona Balfe

Режија: Kenneth Branagh

Дистрибутер: Focus Features

Треијлер: Belfast

8.The French Dispatch

Заработка: $1,760,125

Жанр: Комедија, Драма, Романса

Актери: Benicio Del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton

Режија: Wes Anderson

Дистрибутер: Searchlight Pictures

Треијлер: The French Dispatch

9.Spencer

Заработка: $1,520,855

Жанр: Бпографија, Драма

Актери: Kristen Stewart, Timothy Spall, Jack Nielen

Режија: Pablo Larraín

Дистрибутер: Neon

Треијлер: Spencer

10.Antlers

Заработка: $1,128,911

Жанр: Драма, Хорор, Мистерија

Актери: Keri Russell, Jesse Plemons, Jeremy T. Thomas

Режија: Scott Cooper

Дистрибутер: Searchlight Pictures

Треијлер: Antlers

Previous Ова ќе биде главниот тренд на обликување веѓи во 2022 година: Што поприродно, толку подобро!
Next Фасцинантна локација: Село во Норвешка има најубав стадион во светот! (ФОТО)

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *