Кратката коса е повторно во тренд: Ова се убедливо најдобрите фризури за есенската сезона


Заборавете на долгата коса оваа есен – на сцената настапуваат пократки и фризури со средна должина, а пред сè се цени здравата, негувана и блескава коса.

Оваа година нема средина кога станува збор за стилизирање на косата. Во тренд се или исклучително прави фризури или потполно „разбушавени“ и со максимален волумен.

Најчестиот избор на дамите оваа есен ќе бидат боб, лоб, како и кратката, степенесто потстрижана коса со шишки.

Најдоброто кај кратките фризури е што одземаат само неколку минути за стилизирање. Можете слободно да заборавите на фенирањето и одењето на фризер – со минимален труд ќе имате совршено стилизирана коса.

Боб фризурата инспирирана од 90-те години одлично прилега на секоја дама. Должината е идеална за секој облик на лице, па така сигурно нема да погрешите доколку се одлучите за неа.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Ова се убедливо најдобрите фризури

Извор: vistina.com.mk

Previous Нов живот се раѓа: 10 имиња за девојчиња со најубаво значење
Next Намирници кои сега треба да ги јадете до пролет

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *