in

Арсовска со брз одговор на реакциите на граѓаните: Ѓубрето отстрането за неполн час

Поради голем број поплаки од граѓани за преполни контејнери ширум градот градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, информираше дека во текот на вчерашниот ден веднаш излегла на терет. 

-Го посетивме ЈП „Комунална Хигиена“ каде добивме ветување од одговорните на смена дека ситуацијата ќе биде надмината во најкраток можен рок, а проблемот беше решен за неполн час, рече таа порачувајќи дека проблемите ќе се решаваат тековно.

-Остануваме на терен и редовно ќе ја контролираме работата на сите градски претпријатија, а ќе одржиме состанок со раководството на јавното комунално претпријатие каде ќе биде расчистено зошто повеќе од недела дена на неколку локации во Скопје не се собира сметот од контејнерите со динамика согласно потребите.

Арсовска е децидна дека на секоја дојава на граѓани ќе реагираат.

-Нема да има отстапки за неодговорно однесување на градските служби. Нема да дозволиме некој наместо професионално да раководи, да собира политички поени на работа што треба да биде завршена без да се јавува самиот градоначалник, а на терен ќе бидеме присутни постојано бидејќи ред мора да има, вели таа.

Извор: skopjeinfo.mk

What do you think?

Written by Pane Stojanov

Пане Стојанов; Македонец; роден во град Велес 17.11.1987 година.
Афтор на велешката веб страна viralno.mk
Со одбрение од главниот администратор Љубомир Пепиќ од Велес: со почеток од 06.11.2021 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 15 ДО 21 НОЕМВРИ 2021 ГОДИНА

Тим од тројца студенти на ФИНКИ доби половина милион долари за алатка за рекламирање на „Редит“