in , ,

Потребен ви е само еден витамин за да ослабете

Кај голем број на луѓе кои држеле диети било спроведено истражување за да се открие поврзаноста на витамините во телото и лесното симнување на килограмите.

Се покажало дека за слабеење клучен е еден витамин – витаминот Д.

Посебно масните наслаги во пределот на стомакот се покажале како чувствителни на витамин Д.

Се верува дека витаминот Д позитивно влијае на сите процеси во телото, почнувајќи од регулирање на сонот, до доброто расположение.

Високото ниво на витамин Д не дозволува складирање на масти во телото.

Токму тука лежи проблемот зошто и покрај тоа што внимавате на исхраната, не можете да ослабете.

Каде најмногу го има витаминот Д, погледнете во една фотографија:

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сања – Барбика „се отвори“: „Сакам помлади мажи, зашто имаат повеќе кондиција за онаа работа“ (ВИДЕО)

Пилешко ризото со печурки