Драган Бјелогрлиќ за „Бекстејџ“: „Луѓето ме сметаат за бренд, а повеќе сакам да бидам легенда“


Првпат пред камера застанал на свои 14 години, а најголемата популарност ја доживеа со улогата на Боба во телевизиската серија „Бољи живот“, која воедно претставуваше последен уметнички производ на кој се радуваше некогашна Југославија.

Бјелогрлиќ созреа со филмовите „Убавите села, убаво горат“ и „Рани“, а потоа стана успешен продуцент и режисер.

а прослави фудбалската легенда за Монтевидео, а серијата „Сенки над Балканот“ ја смета за свој најголем креативен ризик.

Годинава го претстави својот најголем успех – филмот Тома

Во интервју за естрадниот магазин „Бекстејџ“ отворено заборува за многу теми.

Извор: tocka.com.mk

Previous ДНЕВНА ЗАБАВА НА ВИРАЛНО.МК
Next Двегодишно девојче за прв пат ставило очила, па се воодушевило од светот околу себе

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *