in ,

Топ 10 филмови најгледани по Американски кино сали

Новата Марвел реализација со наслов Eternals успеа да заработи најмногу во Америка по кино салите. Покрај овој филм од кој беше првата позиција очекувана се најде уште еден филм во топ 10 листата со заработка од $2,104,767 милиони Американски долари. Се работи за филм кој го раскажува животот на прицезата на Дајана. Повеќе во врска со филмот ќе најдете на следниот линк: „Спенсер“ – биографска драма за принцезата Дијана

1.Eternals

Заработка: $71,297,219

Жанр: Акција, Авантура, Драма

Актери: Gemma Chan, Richard Madden, Angelina Jolie

Режија: Chloé Zhao

Дистрибутер: Walt Disney Studios Motion Picture

Треијлер: Eternals

2.Dune

Заработка: $7,790,194

Жанр: Акција, Авантура, Драма

Актери: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya

Режија: Denis Villeneuve

Дистрибутер: Warner Bros.

Треијлер: Dune


3.
No Time to Die

This image has an empty alt attribute; its file name is No_Time_to_Die_poster.jpg

Заработка: $6,038,799

Жанр: Акција, Авантура, Трилер

Актери: Daniel Craig, Ana de Armas, Rami Malek

Режија: Cary Joji Fukunaga

Дистрибутер: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Треијлер: No Time to Die

4.Venom: Let There Be Carnage

This image has an empty alt attribute; its file name is Venom_Let_There_Be_Carnage_poster.jpg

Заработка: $4,465,015

Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика

Актери: Tom Hardy, Woody Harrelson, Michelle Williams

Режија: Andy Serkis

Дистрибутер: Sony Pictures Entertainment (SPE)

Треијлер: Venom: Let There Be Carnage

5.Ron’s Gone Wrong

Заработка: $3,573,638

Жанр: Анимација, Авантура, Комедија

Актери: Jack Dylan Grazer(voice), Zach Galifianakis(voice), Ed Helms(voice)

Режија: Sarah Smith, Jean-Philippe Vine, Octavio E. Rodriguez(co-directed by)

Дистрибутер: Sony Pictures Entertainment (SPE)

Треијлер: Ron’s Gone Wrong

6.The French Dispatch

Заработка: $2,582,949

Жанр: Комедија, Драма, Романса

Актери: Benicio Del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton

Режија: Wes Anderson

Дистрибутер: Searchlight Pictures

Треијлер: The French Dispatch

7.Halloween Kills

Заработка: $2,334,460

Жанр: Хорор, Трилер

Актери: Jamie Lee Curtis, Judy Greern, Andi Matichak

Режија: David Gordon Green

Дистрибутер: Universal Pictures

Треијлер: Halloween Kills

8.Spencer

Заработка: $2,104,767

Жанр: Бпографија, Драма

Актери: Kristen Stewart, Timothy Spall, Jack Nielen

Режија: Pablo Larraín

Дистрибутер: Neon

Треијлер: Spencer

9.Antlers

Заработка: $1,971,250

Жанр: Драма, Хорор, Мистерија

Актери: Keri Russell, Jesse Plemons, Jeremy T. Thomas

Режија: Scott Cooper

Дистрибутер: Searchlight Pictures

Треијлер: Antlers

10.Last Night in Soho

Заработка: $1,801,875

Жанр: Драма, Хорор, Мистерија

Актери: Thomasin McKenzie, Anya Taylor-Joy, Matt Smith

Режија: Edgar Wright

Дистрибутер: Focus Features

Треијлер: Last Night in Soho

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12. НОЕМВРИ 2021 ГОДИНА

Песна за Александар Македонски од Iron Maiden