in ,

„Спенсер“ – биографска драма за принцезата Дијана

„Спенсер“ (Spencer) е биографската драма за британската принцеза Дијана која почина во 1997, филм кој македонската публика ќе може наскоро да го погледне во градските кина.

Улогите ги толкуваат Кристен Стјуард, Тимоти Спал, Џек Фартинг, Шон Харис, Сали Хокинс, а режијата е на Пабло Ларин.

Во филмот се прикажува како за време на Божиќните празници кога се заедно со кралското семејство на имотот Сандригам во Норфок, Принцезата Дијана решава да го остави Принцот Чарлс…

„Филмот е длабоко нурнување во тој клучен момент од животот на Дијана“, рече Стјуарт.

Извор: vecer.press

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Жан Франсоа Шамполион

Водителката го покажа своето тело во костим за капење и го запали ИНТЕРНЕТОТ – и шеиците во транс од ова опасно издание