in , ,

Новата надеж на македонскиот фудбал: Младиот фудбалер Кристијан Велиновски со неверојатен гол против Струга Трим Љум

Младиот и надежен фудбалер на АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ Кристијан Велиновски повторно постигна неверојатен погодок, овој пат против тимот на Струга Трим Љум. Со овој мајсторски потег Велиновски донесе три бода на контото на тимот од Струмица. Во следното коло, кое на програмата е по репрезентативната пауза, Струга Трим Љум излез од кризата ќе брка на свој терен против Беласица, додека Академија Пандев гостува кај Македонија Ѓорче Петров, пишува Гол.мк.

Извор: pogled.mk

What do you think?

Written by Pane Stojanov

Пане Стојанов; Македонец; роден во град Велес 17.11.1987 година.
Афтор на велешката веб страна viralno.mk
Со одбрение од главниот администратор Љубомир Пепиќ од Велес: со почеток од 06.11.2021 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Секоја супа на Подравка е создадена и произведена од срце

Спречете мозочен удар, мигрена, лоша циркулација – рецепт за вино со рузмарин кое го подобрува помнењето и ги јакне нервите