in , ,

Ова е најдебелиот човек: Јаде по 40 чоколади дневно, тежок е 508 килограми

Пол Мејсон од Велика Британија до неодамна бил закитен со титула – најдебелиот човек на светот.

Имено, Пол тежел 508 килограми. Тој во документарецот признал дека јадел по 40 чоколади дневно поради што почнале да му паѓаат забите. Одбивал да посетува стоматолог и сам ги вадел со клешти. За да ја намали болката, тој стерилизирал игла и ја вметнувал директно во празнината помеѓу непцата и забот за да го уништи нервот.

Поради огромната телесна тежина не можел да се движи ниту да излегува од домот.

По операцијата на врзување на желудникот, Мејсон успеал да изгуби 120 килограми и ја запознал Ребека, која го запросила во 2014 година на американска телевизија.

Во бизарен сплет на околности во 2019 година, парот се развел затоа што се скарале за храна која Пол сакал да ја изеде. Тој ја напуштил Ребека и се преселил кај непозната жена која ја запознал на Фејсбук.

Поради сериозни проблеми со исхраната во ноември 2018 година, Пол завршил на суд во САД поради кражба на намирници во продавници во вредност од 1.000 долари.

По судската постапка, Пол се вратил во Велика Британија и вели дека сега конечно се враќа во нормален живот. skopje24.mk

What do you think?

Written by Pane Stojanov

Пане Стојанов; Македонец; роден во град Велес 17.11.1987 година.
Афтор на велешката веб страна viralno.mk
Со одбрение од главниот администратор Љубомир Пепиќ од Велес: со почеток од 06.11.2021 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Местото е како од бајките – еве во каков раскош живее Зоран Заев со СОПРУГАТА и како изгледа куќата во која што е роден

РЕЦЕПТ: Највкусната брза торта од лимон – Без јајца и млеко