in ,

Dune и понатакај е на врвот, а додека две добри хорор мистерији излегоа по Американските кино сали

Dune и минатиот викенд се најде на врвот и беше нај гледан филм по Американските кино сали. Како новитети испаднаа две добри Хорор Мистерији кој завршија на шестата и седмата позиција. Погледнете ја целосната листа испод:

1.Dune

Заработка: $15,413,486

Жанр: Акција, Авантура, Драма

Актери: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya

Режија: Denis Villeneuve

Дистрибутер: Warner Bros.

Треијлер: Dune


2.
Halloween Kills

Заработка: $8,743,355

Жанр: Хорор, Трилер

Актери: Jamie Lee Curtis, Judy Greern, Andi Matichak

Режија: David Gordon Green

Дистрибутер: Universal Pictures

Треијлер: Halloween Kills


3.
No Time to Die

This image has an empty alt attribute; its file name is No_Time_to_Die_poster.jpg

Заработка: $7,753,194

Жанр: Акција, Авантура, Трилер

Актери: Daniel Craig, Ana de Armas, Rami Malek

Режија: Cary Joji Fukunaga

Дистрибутер: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM

Треијлер: No Time to Die

4.My Hero Academia: World Heroes’ Mission

Заработка: $6,403,286

Жанр: Анимавија, Акција, Авантура

Актери: Luis Bermudez, Justin Briner(voice), Robbie Daymond (English version)

Режија: Kenji Nagasaki

Дистрибутер: FUNimation Entertainment

Треијлер: My Hero Academia: World Heroes’ Mission

5.Venom: Let There Be Carnage

This image has an empty alt attribute; its file name is Venom_Let_There_Be_Carnage_poster.jpg

Заработка: $5,750,556

Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика

Актери: Tom Hardy, Woody Harrelson, Michelle Williams

Режија: Andy Serkis

Дистрибутер: Sony Pictures Entertainment (SPE)

Треијлер: Venom: Let There Be Carnage

6.Antlers

Заработка: $4,271,346

Жанр: Драма, Хорор, Мистерија

Актери: Keri Russell, Jesse Plemons, Jeremy T. Thomas

Режија: Scott Cooper

Дистрибутер: Searchlight Pictures

Треијлер: Antlers

7.Last Night in Soho

Заработка: $4,178,460

Жанр: Драма, Хорор, Мистерија

Актери: Thomasin McKenzie, Anya Taylor-Joy, Matt Smith

Режија: Edgar Wright

Дистрибутер: Focus Features

Треијлер: Last Night in Soho

8.Ron’s Gone Wrong

Заработка: $3,744,109

Жанр: Анимација, Авантура, Комедија

Актери: Jack Dylan Grazer(voice), Zach Galifianakis(voice), Ed Helms(voice)

Режија: Sarah Smith, Jean-Philippe Vine, Octavio E. Rodriguez(co-directed by)

Дистрибутер: Sony Pictures Entertainment (SPE)

Треијлер: Ron’s Gone Wrong

9.The Addams Family 2

This image has an empty alt attribute; its file name is The_Addams_Family_2_poster.jpg

Заработка: $3,080,016

Жанр: Акција, Авантура, Комедија

Актери: Oscar Isaac(voice), Charlize Theron(voice), Chloë Grace Moretz(voice)

Режија: Greg Tiernan, Conrad Vernon, Laura Brousseau

Дистрибутер: United Artists Releasing

Треијлер: The Addams Family 2

10.The French Dispatch

Заработка: $2,602,152

Жанр: Комедија, Драма, Романса

Актери: Benicio Del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton

Режија: Wes Anderson

Дистрибутер: Searchlight Pictures

Треијлер: The French Dispatch

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

„Министерот за одбрана“ ја начна 39-ката: „Борко-мен“ е нашиот ракометен, а најмногу негов личен суперхерој, еден – единствен на број! (ФОТО)

Ќе се изненадите колку се високи познатите личности: Том Круз е 169 цм, а принц Вилијамс 191 цм