in

Заев најави стаза за Формула 1 во Македонија

Во една предизборна кампања навикнавме да слушаме разни ветувања, а сега премиерот Зоран Заев вети стаза ни помалку ни повеќе за – Формула 1!

Заев во изјавата истакана дека проектот не е објавен затоа што се уште се работело на основната документација, меѓутоа државата веќе работела на овој проект.

За да го видите видеото кликнете на наредниот линк: стаза за Формула 1 во Македонија

Извор: 24sedum.ne

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Како да заштедите пари – Ова е златното правило на милионерите

Спиете помалку од 6 часа? – Како тоа се одразува на вашето здравје