in ,

Истражувањата покажаа: Жените кои го прават ова во креветот повеќе ги изневеруваат партнерите

Ако жената долго и постојано глуми оргазам, својата среќа во сексот ќе ја побара на друго место, открива едно ново истражување.

Интензитетот и количината на оргазмот не влијаеле врз желбата на жената за изневерување, но глумењето оргазам подолг временски период влијаело врз желбата за исполнување на сексуалните потреби надвор од врската.

Сексуалната терапевтка Тами Нелсон открила дека повеќе од 50% од жените глумат оргазам за време на сексуалниот однос, а дури 80% од нив признале.

„На поголемиот дел од жените им треба директна стимулација на клиторисот помеѓу 7 и 45 минути, а ако не го покажат своето задоволство преку некој облик на физичка потврда, нема да знаете ни дали сте приближно близу“, објаснува Нелсон.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Лавот е агресивен, а Јарецот сака сѐ да контролира: Како се однесуваат хороскопските знаци кога се несреќни

СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 25 ДО 31 ОКТОМВРИ 2021 ГОДИНА