in , ,

Желка тешка 272 килограми беше спасена и вратена во океанот откако се насука на брегот на Масачусец

(ВИДЕО) Огромна желка тешка 272 килограми залутала во реката и насукала.

Таа беше спасена благодарение на напорите на волонтерите.

Сепак, благодарение на доброволците, желката била спасена и вратена во Атлантскиот Океан.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 брзи вежби за смирување на стрес и грижи

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19. ОКТОМВРИ 2021 ГОДИНА