in ,

Слушнете ја новата песна на Адел: За 8 часа има речиси 16 милиони прегледи! (ВИДЕО)

https://viralno.mk/wp-content/uploads/2021/10/f9885fe796803a2e6cc31851027a5838-1024x544.jpg

Адел неодамна го најави новиот албум, а денес публиката конечно може да ужива во нејзината прва песна по 6 години пауза. Песната се вика „Easy On Me“ и прегледана е речиси 16 милиони пати за само 8 часа.

Тоа е прва нова песна на Адел по шест години. Во баладата придружена со пијано, Адел пее за врската помеѓу неуспешниот брак и тешкотиите во нејзиното детство.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15. ОКТОМВРИ 2021

Дали знаевте дека супермаркетите немаат прозори? Еве и зошто!