Топ 10 филмови нај гледани по Американските кино сали


Најновата Марвел приказна со наслов Venom: Let There Be Carnage во премиерниот викенд успеа да се искачи на врвот на Американскиот Бокс Оффис, и беше најгледаниот филм по Американските кино сали. Дури 5 нови наслови успеа да се најдат во топ 10 листата, погледнете ја целосната листа испод:

1.Venom: Let There Be Carnage

Заработка: $90,033,210

Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика

Актери: Tom Hardy, Woody Harrelson, Michelle Williams

Режија: Andy Serkis

Дистрибутер: Sony Pictures Entertainment (SPE)

Треијлер: Venom: Let There Be Carnage

2.The Addams Family 2

Заработка: $17,325,007

Жанр: Акција, Авантура, Комедија

Актери: Oscar Isaac(voice), Charlize Theron(voice), Chloë Grace Moretz(voice)

Режија: Greg Tiernan, Conrad Vernon, Laura Brousseau

Дистрибутер: United Artists Releasing

Треијлер: The Addams Family 2

3.Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

This image has an empty alt attribute; its file name is Shang-Chi_and_the_Legend_of_the_Ten_Rings_poster.jpeg

Заработка: $6,109,594

Жанр: Акција, Авантура, Фантазија

Актери: Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung

Режија: Destin Daniel Cretton

Дистрибутер: Walt Disney Studios Motion Pictures

Треијлер: Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

4.The Many Saints of Newark

Заработка: $4,651,571

Жанр: Драма, Криминал

Актери: Alessandro Nivola, Leslie Odom Jr., Jon Bernthal

Режија: Alan Taylor

Дистрибутер: Warner Bros.

Треијлер: The Many Saints of Newark

5.Dear Evan Hansen

Заработка: $2,473,225

Жанр: Драма, Музикел

Актери: Ben Platt, Julianne Moore, Kaitlyn Dever

Режија: Stephen Chbosky

Дистрибутер: Universal Pictures

Треијлер: Dear Evan Hansen

6.Free Guy

This image has an empty alt attribute; its file name is Free_Guy_2021_Poster.jpg

Заработка: $2,262,854

Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика

Актери: Ryan Reynolds, Jodie Comer, Taika Waititi

Режија: Shawn Levy

Дистрибутер: 20th Century Studios

Треијлер: Free Guy

7.Candyman

This image has an empty alt attribute; its file name is Candyman_2021_film.jpg

Заработка: $1,267,320

Жанр: Хорор, Трилер

Актери: Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett

Режија: Nia DaCosta

Дистрибутер: Universal Pictures

Треијлер: Candyman

8.Jungle Cruise

This image has an empty alt attribute; its file name is Jungle_Cruise_-_theatrical_poster-1.jpg

Заработка: $703,461

Жанр: Акција, Авантура, Комедија, Фамилија

Актери: Dwayne Johnson, Emily Blunt, Edgar Ramírez

Режија: Jaume Collet-Serra

Дистрибутер: Walt Disney Studios Motion Picture

Треијлер: Jungle Cruise

9.Chal Mera Putt 3

Заработка: $644,000

Жанр: Комедија

Актери: Amrinder Gill, Simi Chahal, Nasir Chinyoti

Режија: Janjot Singh

Дистрибутер: Rhythm Boyz Entertainment

Треијлер: Chal Mera Putt 3

10.The Jesus Music

Заработка: $548,848

Жанр: Документарец

Актери: Kirk Franklin, Amy Grant, Kevin Max

Режија: Andrew Erwin, Jon Erwin

Дистрибутер: Lionsgate

Треијлер: The Jesus Music

Previous Авион се заглавил под пешачки мост: „Можеби возачот донел погрешна одлука“ (ВИДЕО)
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7. ОКТОМВРИ 2021 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *