in ,

Авион се заглавил под пешачки мост: „Можеби возачот донел погрешна одлука“ (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се шири видео на кое се гледа авион на „Air India“ заглавен под пешачки мост на автопатот Делхи-Гуруграм пред аеродромот во Делхи.

На авионот нема крила па многумина се запрашале како воопшто стигнал таму.

„Ова е стар авион кој веќе го продадовме. Новите сопственици во саботата вечер го презедоа. „Air India“ под никакви околности нема никаква врска со тој авион“, соопштиле од авио компанијата.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Веднаш по будењето пијте вода, но на овој начин: Тајната на долговечноста на Јапонците се крие во една состојка

Топ 10 филмови нај гледани по Американските кино сали