СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 2 И 3 ОКТОМВРИ 2021 ГОДИНА


ОВЕН
Обидете се да ги држите емоциите под контрола, дури и ако наидете на неколку ситуации кога не можете да се оддалечите од луѓето кои упорно ве провоцираат. Што и да се случи, останете смирени и покажете како можете да бидете силни или грациозни под стрес. Ќе се ослободите од грижите доколку посветите време на саканите.

БИК
Денот е идеален за дружење и обични разговори со познаници. Покрај тоа што ќе можете лесно да продавате нови идеи, исто така ќе можете да се ослободите од старите заостанати работи и врски што ве мачат или ве заморуваат се повеќе и повеќе без премногу напор. Ќе имате добро чувство за она што може да се продаде, верувајте во вашата интуиција и бидете подготвени да ја искористите можноста.

БЛИЗНАЦИ
Одолејте се на потребата да ги критикувате другите луѓе. Ако се обидете да донесувате одлуки наместо колеги на работа, може да завршите да бидете обвинети за исходот со кој немате никаква врска. Исто така, имајте на ум дека жалењето нема да ве доведе до посакуваната цел, па затоа заземете нов пристап. Учествувајте во се што може да ве направи среќни.

РАК
Ако планирате патување фокусирано на забава или уживање, бидете сигурни дека се ќе оди токму онака како што се надевате. Многумина од вас ќе запознаат нови луѓе и ќе стекнат нови пријатели за да им помогнат да бидат инспирирани од се што гледаат и слушаат овие дена. Размислете малку подобро за приватниот живот за да имате повеќе слобода во однос на емоциите.

ЛАВ
Деновиве, многу ќе се крие или ќе се случува зад затворени врати. Обидете се да се воздржите од отворени разговори во кои ќе ги изложувате своите мисли или критики. Ќе ви биде тешко да дефинирате против што се борите, затоа секогаш постапувајте дипломатски и чекајте некој друг да го направи првиот чекор. Слободно поставувајте прашања.

ДЕВИЦА
Креативноста викендов ќе ви помогне да ги постигнете посакуваните резултати и да стекнете предност во однос на работата. Изгледа како случајна средба со личност од деловното минато, прифатете ја поканата за кафе бидејќи заедно ќе дојдете до интересна идеја која лесно може да се заработи. Сепак, не бидете алчни затоа што може да ја пропуштите главната цел и да се разочарате.

ВАГА
Размислете за се што можете да направите или да искористите и да не обрнувате толку внимание на вашите недостатоци, недостаток на ресурси и цели што во моментов е тешко да се постигнат. Ќе се најдете пред можност која ќе ви помогне да го проширите вашето знаење и на тој начин да дојдете до многу подобра можност во бизнисот. Останете подалеку од гласините бидејќи ќе се покаете.

ШКОРПИЈА
Денот е идеален за справување со финансиите и особено за подмирување на старите долгови. Покрај тоа што ќе можете да соберете пари од стари должници, исто така ќе можете да подмирите барем дел од вашите обврски, што ќе ви помогне да постигнете нови понуди или договори. Пристапувајте креативно кон проблемите бидејќи ќе ве постави како главен лик.

СТРЕЛЕЦ
Обидете се да размислите подобро за се што ви е важно и потоа заземете малку поинаков пристап, особено во работите каде што сметате дека треба да сте виделе напредок одамна. Многумина овие дена ќе се најдат пред интересни финансиски понуди, но бидете внимателни и не излажувајте се со високи приноси, прво заштитете го својот имот.

ЈАРЕЦ
Иако многу работи ќе ви бидат нејасни и ќе добиете впечаток дека има премногу во воздухот, вие всушност нема да бидете далеку од вистината. Денот е идеален за планирање на иднината и донесување одлуки што можат директно да го променат вашиот животен стил или финансиската состојба. Не ги игнорирајте можностите што подразбираат подобар квалитет на живот и домување.

ВОДОЛИЈА
Не сте во идеален период за промени и воведување на новини во секојдневниот живот, но доколку не можете да ги избегнете таквите работи, обидете се да ги искористите и погледнете ги позитивно. Прифатете ги можностите што вклучуваат реализација на старите цели што сте ги смислиле добро. Во љубовта, бидете подготвени да научите нешто ново преку тестот на саканата личност.

РИБИ
Без оглед на вашите деловни обврски, обидете се да одвоите најмногу денови за да се опуштите, да се опуштите и да уживате во секоја форма на забава. Beе имате среќа кога станува збор за убовта, така што оние кои се слободни ќе запознаат многу успешна и квалитетна личност. Ако сте зафатени, одвојте доволно време за опуштени разговори за секојдневниот живот.

Извор: srekja.mk

Previous Овие нешта жените не ги споделуваат ниту со партнерот
Next Дали е вистина дека левичарите се попаметни?

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *