in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Иако нема се да оди по ваш пат, ниту пак работите ќе бидат онака како што сте ги замислиле, опуштете се и не грижете се премногу. Најмногу ќе постигнете ако ги чувате работите за себе и не се потпирате премногу на помошта од околината. Во вашиот приватен живот, не сметајте премногу на факторот среќа, и ако одлучите да наметнете нешто, можеби ќе бидете разочарани.

БИК
Ако сте се потрудиле повеќе од вообичаено во минатото, а сеуште не гледате дека тоа ги носи посакуваните резултати, слободно бидете поагресивни. Денес, ќе можете успешно да манипулирате со ситуации, така што лесно ќе можете да го свртите секој во своја полза. Ќе имате конкурентна предност во сите области на животот, затоа слободно прифатете ги предизвиците.

БЛИЗНАЦИ
Веќе ќе се најдете пред нова и интересна можност наутро, слободно прифатете ја ако мислите дека ова ќе обезбеди подобра иднина за себе или за вашето семејство. Бидете внимателни кога станува збор за колегите, само кога мислите дека сте сфатиле се, некој ќе ве увери и ќе ви покаже дека работите се сосема различни. Верувајте во себе.

РАК
Може да постигнете многу, но само ако се концентрирате добро и ако сте сигурни дека сакате нешто. Оние од вас кои планираат патување може да очекуваат успех. Ако планирате преселба или забава, бидете оптимисти и слободно одете чекор понатаму што се однесува до организацијата. Во љубовта ве очекува пријатна атмосфера полна со поддршка.

ЛАВ
Бидете внимателни ако планирате да искажете нови идеи на саканата личност бидејќи најверојатно има недоразбирања. Имено, ако не сте доволно јасни, другата страна може погрешно да ја протолкува вашата желба за поголема слобода. Обидете се да одржите рамнотежа во семејството со тоа што ќе бидете доволно отворени и искрени и истовремено покажувајќи дека имате ставови.

ДЕВИЦА
Оние од вас кои планираат патување денес или подолг разговор со личност од минатото, би можеле да научат животна лекција и да сфатат дека минатото е подобро да се остави таму каде што припаѓа. Во љубовта ве очекуваат позитивни настани, но само ако сте подготвени да направите чекор понатаму и да ги покажете своите емоции. Одвојте ги вечерните часови за релаксација.

ВАГА
Ако успеете да ги контролирате ненадејните реакции и да се воздржите од критикување на другите, би можеле да добиете подобра финансиска состојба и нова деловна можност. Бидете трпеливи кога станува збор за разговор со пријателите и саканата личност инаку ќе предизвикате расправија и дискусија за проблем од минатото. Бидете внимателни кон постарите членови на семејството.

ШКОРПИЈА
Не брзајте да дадете пари, дури и ако станува збор за доверлива личност. Подгответе се да ги понудите вашите услуги или помош. Ако се чувствувате осамено, немојте само да седите дома и да чекате некој да ве покани надвор, излезете сами и ќе направите нови познанства многу брзо. Не се разочарувајте ако патувањето е откажано.

СТРЕЛЕЦ
Колку и да имате обврски и планови, размислете да забавите малку. Во текот на утрото ќе бидете склони да трошите премногу пари, внимавајте да не ги зголемите трошоците за живот на долг рок. Оние од вас кои се слободни би можеле да запознаат посебна личност која подоцна ќе одигра многу голема улога и ќе се покаже стабилна.

ЈАРЕЦ
Ќе бидете доста нетрпеливи и ќе реагирате импулсивно за да ги повредите најблиските. Чувајте ги вашите емоции под контрола инаку може да влијае на вашето здравје. Нема да постигнете апсолутно ништо со лутина, претпочитате да се оддалечите и да се смирите и да започнете разговор само кога ќе најдете решение или компромис. Не занемарувајте ги обврските.

ВОДОЛИЈА
Можни се мали здравствени проблеми поради кои ќе треба да одложите дел од обврските. Иако не треба особено да се грижите за нив, размислете да посетите лекар или да ги промените вашите навики во исхраната. Денот е идеален за љубов и разговори за иднината, особено ако веќе некое време не сте сигурни во намерите на вашата сакана.

РИБИ
Оние од вас кои планираат службено патување сигурно ќе го најдат финансиското задоволство на кое сметаат долго време. Ако ве очекува важен деловен состанок или преговарање, слободно потпирајте се на интуицијата, но избегнувајте да давате одговори веднаш. Размислете за секој совет што неодамна ви го даде сакана личност.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

НАЈ ГЛЕДАНИ ТОП 10 ФИЛМОВИ ПО АМЕРИКАНСКИТЕ КИНО САЛИ

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 30 СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА