in ,

Дали се наоѓате во лажна врска – Овие знаци укажуваат на тоа дека е време да ставите крај

Едноставно кажано, тоа е врска која нема иднина. Тоа е врска во која останувате затоа што се плашите да бидете сами или сте убедени дека работите ќе се сменат на подобро ако доволно истраете. Многумина од нас не се ни свесни дека сме во лажна врска. Тешко е да се објасни зошто е тоа така, но претпоставката е дека ние едноставно одбиваме да ги отвориме очите и да ги гледаме нештата како што навистина се.

Гледањето на реалноста може да биде доста болно, особено ако сте се предале целосно на вашата врска. Но, не мислите ли дека заслужувате подобро? Обрнете внимание на линиите што следат, бидејќи ако вашата сакана ги прави овие работи, вие сте во лажна врска, пишува Maенски магазин.

Тој никогаш навистина не разговара со вас
Таму каде што нема вистинска комуникација, не може да има љубов, ќе се согласите. Ако вашиот партнер никогаш всушност не разговара со вас, не ги споделува своите чувства и мисли со вас, не можете да очекувате дека ќе имате успешна врска со него. Вие дури и не го познавате како личност. Комуникацијата не е повикување и испраќање пораки 24/7, туку споделување мисли, стравови, копнежи, надежи и планови. Комуникацијата е клучот за секоја врска.

Факт е дека не мора нужно да го знаете секој чекор што го прави вашата сакана, но ако тој е прилично таинствен за тоа каде оди кога ќе се разделите или каде бил пред да се видите, тоа е лош знак. Дури и ако имате апсолутна доверба во него, по серија вакви форми на однесување, ќе почнете да се сомневате дека има некој до вас. И ако не можете да му верувате на некого со кого сте во врска, нема смисла да останете во таа врска.

Кога сте во јавност, тој не ги трга рацете од вас
Можеби мислите дека оваа форма на однесување е всушност добра работа, но не. Ако ве опсипува исклучиво со бакнежи и прегратки во јавност, вие свесно учествувате во неговата игра. На овој начин, тој не ви ја изразува својата љубов, туку сака да им покаже на другите како е во „среќна“ врска. Од друга страна, кога ќе стигнете дома, тој се претвора во санта мраз и не ве забележува.

Се што постои меѓу вас е добар секс
Вистина е дека сексот е важен за секоја врска, но ако тоа е се што имате со него, имате голем проблем. Ако се согласувате со него само во кревет, и водите жестоки битки на сите други полиња, или тој е апсолутно незаинтересиран за каква било форма на дискусија со вас, тоа е јасен знак дека сте во лажна врска од која мора да заминете што е можно поскоро.

Не поминувате квалитетно време заедно
Дали се чувствувате како да седите покрај странец кога сте до него? Дали ви е доста здодевно сонего? Ако сте заглавени во рутина и живеете ист ден одново и одново, тоа не само што не води до среќна иднина, туку ве уништува во длабочините на вашата душа. Ако не можете да се сетите на луди, романтични и забавни активности со него во вашиот ум, вие сте во лажна врска.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА

Победникот на Евровизија се сликаше потполно гол! (ФОТО)