in , ,

Дали се препознавате? Секој хороскопски знак опишан со еден збор

Дали се сложувате?

ОВЕН

Страствен 

Во сѐ и секогаш. Сака да го запознае светот и да проба сѐ во животот. Неговата искрена животна страст ретко што може да ја спречи.

БИК

Топол

Во неговото огромно срце го собира цел свет. Само треба внимателно да се дојде до него и да го сакате.

БЛИЗНАЦИ

Безгрижни

Во сѐ, дури и во најкритичните ситуации. Неверојатен нагон и желба да помага.

РАК

Чувствителен

Од дното на душата чувствува, тоа му е вродено. И тоа е веројатно причината што со задоволство го поминува времето дома.

ЛАВ

Сонце

Огнена сила, сјај и раскош. Средиште на универзумот и центар на својот свет.

ДЕВИЦА

Знаење

Акумулирано искуство, анализа, свест. Контрола и поредок.

ВАГА

Хармонија

Стабилност, урамнотеженост и мудрост.

ШКОРПИЈА

Енергија

Моќ, сила, Мистичност и исклучителна привлечност.

СТРЕЛЕЦ

Слобода

Физичка, ментална, духовна. Патник низ животот.

ЈАРЕЦ

Таинствен

Никој никогаш не ги знае вистинските мотиви на неговите постапки. Својот внатрешен свет го чува за себе.

ВОДОЛИЈА

Поинакви

Отфрлање на правила, норми, традиција. Погрешно сфатени.

РИБИ

Романтика

Фантазија и мечтаење. Убави светови, уметност и креативност.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Зошто е добро да јадете кикирики секој ден?

ПОЛНА МЕСЕЧИНА ВО РИБИ – Ритуал за привлекување позитивни настани во животот