in ,

Нај гледани Топ 10 филмови по Американските кино сали

Марвел и Дизни крејацијата и вториот кино викенд во Америка се најде на првото место. Како ноовитети се најдоа три филма кои успеа да се најдат Топ 10 листата. Погледнете ја целосната топ 10 листа испод:

1.Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Заработка: $34,701,070

Жанр: Акција, Авантура, Фантазија

Актери: Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung

Режија: Destin Daniel Cretton

Дистрибутер: Walt Disney Studios Motion Pictures

Треијлер: Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2.Free Guy

This image has an empty alt attribute; its file name is Free_Guy_2021_Poster.jpg

Заработка: $5,579,870

Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика

Актери: Ryan Reynolds, Jodie Comer, Taika Waititi

Режија: Shawn Levy

Дистрибутер: 20th Century Studios

Треијлер: Free Guy

3.Malignant

Заработка: $5,434,620

Жанр: Акција, Криминал, Хорор

Актери: Annabelle Wallis, Maddie Hasson, George Young

Режија: James Wan

Дистрибутер: Warner Bros.

Треијлер: Malignant

4.Candyman

Заработка: $4,761,555

Жанр: Хорор, Трилер

Актери: Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett

Режија: Nia DaCosta

Дистрибутер: Universal Pictures

Треијлер: Candyman

5.Jungle Cruise

This image has an empty alt attribute; its file name is Jungle_Cruise_-_theatrical_poster-1.jpg

Заработка: $2,328,543

Жанр: Акција, Авантура, Комедија, Фамилија

Актери: Dwayne Johnson, Emily Blunt, Edgar Ramírez

Режија: Jaume Collet-Serra

Дистрибутер: Walt Disney Studios Motion Picture

Треијлер: Jungle Cruise

6.PAW Patrol: The Movie

This image has an empty alt attribute; its file name is PAW_Patrol_The_Movie_poster.jpg

Заработка: $2,300,057

Жанр: Анимација, Авантура, Комедија

Актери: Tyler Perry(voice), Ron Pardo(voice), Will Brisbin(voice)

Режија: Cal Brunker

Дистрибутер: Paramount Pictures

Треијлер: PAW Patrol: The Movie

7.Don’t Breathe 2

This image has an empty alt attribute; its file name is DontBreathe2OfficialPoster2021.png

Заработка: $1,156,755

Жанр: Хорор, Трилер

Актери: Stephen Lang, Brendan Sexton III, Madelyn Grace

Режија: Rodo Sayagues

Дистрибутер: Screen Gems

Треијлер: Don’t Breathe 2

8.The Card Counter

Заработка: $1,039,580

Жанр: Акција, Драма, Трилер

Актери: Oscar Isaac, Tiffany Haddish, Tye Sheridan

Режија: Paul Schrader

Дистрибутер: Focus Features

Треијлер: The Card Counter

9.Show Me the Father

Заработка: $700,181

Жанр: Документарен, Драма

Актери: Jim Daly, Jonathan Evans, Tony Evans

Режија: Rick Altizer

Дистрибутер: Affirm Films

Треијлер: Show Me the Father

10.Respect

This image has an empty alt attribute; its file name is Respect_2020_film_poster.png

Заработка: $511,189

Жанр: Бијографија, Драма, Музика

Актери: Jennifer Hudson, Forest Whitaker, Audra McDonald

Режија: Liesl Tommy

Дистрибутер: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Треијлер: Respect

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Зошто мачките гледаат во празен ѕид? – Мистеријата позади овој животински феномен

SIMS 4: Нешто во врска со гејмплеј адонот Вампири