Манекенка се омажи самата за себе – „Прекрасно ми е, никогаш нема да се разведам!“


Крис Галера, прекрасна манекенка за долна облека и инфлуенсерка од Бразил, неодамна се венчаше пред католичката црква во Сао Паоло во име на „-љубовта кон себе“.

„Не се срамев, одлучно застанав пред црквата. Се нашминкав и си ја средив косата. Сите ме гледаа затоа што немав свршеник “, вели Галара за својата венчавка. За соло церемонијата, Галера носеше бел фустан со убиствено деколте што не криеше многу. Таа дури фрлаше и свадбен букет. Тој го оживеа трендот наречен сологамија, во кој самците се венчаат сами за себе, испраќајќи порака до општеството дека не им треба партнер за среќа.

За повеќе кликенете на наредниот линк: се омажи самата за себе

Извор: srekja.mk

Previous Имиња за бебе кои значат „љубов“
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *