in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Сакате да му докажете на вашиот деловен партнер дека сте во право и најверојатно ќе му дадете до знаење дека сте трпеливи и подготвени да направите компромис доколку се работи за профитабилен бизнис. Receiveе добиете вести за можна работа што треба да ја направите во поголем тим на соработници. Не се нервирајте ако ве испровоцира Бик.

БИК
Вашите таленти доаѓаат до целосен израз, но треба повеќе да се фокусирате на себе и да не дозволите вашите соработници да ви се мешаат во работата. Можно е да одите на состанок на кој ќе имате шанса да го покажете она што го знаете и да дадете еден исклучително корисен совет што другите со задоволство ќе го прифатат. Јарец и Шкорпија ќе ве поддржуваат во се.

БЛИЗНАЦИ
Многу сте вредни, но тие не ве ценат доволно и свесни сте дека малку луѓе разбираат колку се трудите и колку се грижите за да бидете успешни. Не се нервирајте премногу ако Девицата или Вагата ви дадат забелешки со причина. Треба да ги користите вашите таленти кога станува збор за пишување или преведување.

РАК
Приватните компании се посебен предизвик за вас, без разлика дали ќе им понудите работа или тие ќе ви понудат вам. Се обидувате да го пронајдете вистинскиот начин да се изразите. Некој се грижи да ви помогне, но вие не сте свесни за тоа, бидејќи ќе се обидат да ви ги наметнат своите ставови. Се чувствувате добро во друштво на Шкорпија.

ЛАВ
Можно е да запознаете луѓе присутни во јавноста кои се подготвени да се согласат со вас во врска со маркетинг работни места или работа во областа на уметноста. Може да имате многу непредвидени проблеми ако не сте подготвени за изненадување од личност која постојано докажува колку е тврдоглав во соработката со вас.

ДЕВИЦА
Ако се сметате за упорна личност, ги имате сите шанси да докажете дека е вистина и да се вклучите во работа што може да ви донесе добра репутација. Не влегувајте во непотребни расправии со Лав или Јарец, Девица. Очекувате нешто интересно да се случи на деловниот план и го добивате она што ви припаѓа, без разлика дали тоа се пари што некој ви ги должи.

ВАГА
Иако сте под стрес и веројатно сте загрижени за тоа како ќе се развие ситуацијата на работа или сте многу ангажирани во проект кој бара многу посветеност. Подобро би било да бидете позитивни во мислите бидејќи некои ситуации можат да бидат доста стресни за вашата психа.

ШКОРПИЈА
Се чувствувате подготвени да ги прифатите советите само на оние луѓе за кои сте сигурни дека ви го кажуваат ова без крајни намери. Во основа сте преосетливи и не им дозволувате на многумина да бидат премногу заинтересирани за вашиот приватен живот. Можно е да посетите некого што не сте го виделе долго време. Имате можност за личен напредок, како и за состаноци и разговори со оние кои можат да ви помогнат во секој поглед.

СТРЕЛЕЦ
Еден од најважните денови за оние кои се конкурентни и кои не можат да поднесат некој да им каже што да прават. Имате јасна цел и денес ќе имате разговор лице в лице со некој на кој инаку сметате. Треба да се согласите за некои детали во врска со работата.

ЈАРЕЦ
Добивате понуда што вреди да се разгледа. Имате начин да се согласите со Вага или Рак за нешто што е исклучително важно за вас. Не двоумете се да контактирате со личноста со која сте биле во добри односи, тоа ќе ви помогне да одлучите за една од двете опции што може да биде исклучително поволна.

ВОДОЛИЈА
Се обидувате да добиете една Вага за една од вашите идеи за која навистина се грижите. Може да се надевате на успех во бизнис што вклучува работа со странци. Некој постојано ве предупредува дека грешите за прашањата за кои сте разговарале многу пати, но не ви е грижа, ќе правите што сакате.

РИБИ
Не трошете енергија на нешто што не ви носи ниту пари, ниту задоволство. Треба да бидете повеќе ангажирани во работа што носи подобар профит. Верувате дека ќе ве контактира личност со која порано сте имале добри односи и сте соработувале многу успешно.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Дали сте спремни за нешто поинакво? Подгответе се за зимските денови со грозје во тегла!

Пасивна агресија: Можеби се соочувате со неа и како да ја препознаете