Дали сте спремни за нешто поинакво? Подгответе се за зимските денови со грозје во тегла!


Совршен компот, без конзерванси!

Состојки за една тегла од 720мл:

  • околу 450 грама грозје
  • 2 лажици шеќер
  • на врв на лажичка ванилин шеќер
  • 2 парчиња лимон
  • вода да се дополнат теглите

Извор: srekja.mk

Previous Жена спасила мал ракун, а тој продолжува да се враќа кај неа веќе 3 години! (ВИДЕО)
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *