in , , ,

Уметник од Бразил создава неверојатни портрети користејќи ги дрвјата како коса

0

Урбанизмот и природата изгледаат како спротивни нешта, но тоа не е секогаш така. Понекогаш, доколку се употреби имагинацијата, може да се искомбинираат толку совршено што резултатот ќе биде вистинско ремек-дело. 

Бразилскиот уметник Фабио Гомес Триндаде создава улична уметност која ве остава без здив. Тој е познат по создавањето прекрасни портрети на жени и девојки, толку детални што нема да може да престанете да ги гледате, а дрвјата ги користи наместо коса.

Погледнете за што станува збор.

За повеќе кликнете на наредниот линк: создава неверојатни портрети користејќи ги дрвјата

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВН ХОРОСКОП ЗА 8 СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА