Топ 10 најгледани филмови по американските кино сали


Дизни Марвел новитетот Shang-Chi приканата во премиерниот викенд успеа да заработи најмногу во изминатиот кино викенд по Американските кино сали. Погледнете ја целосната топ 10 листа испод:

1.Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Заработка: $75,500,000

Жанр: Акција, Авантура, Фантазија

Актери: Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung

Режија: Destin Daniel Cretton

Дистрибутер: Walt Disney Studios Motion Pictures

Треијлер: Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2.Candyman

Заработка: $10,550,000

Жанр: Хорор, Трилер

Актери: Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett

Режија: Nia DaCosta

Дистрибутер: Universal Pictures

Треијлер: Candyman

3.Free Guy

This image has an empty alt attribute; its file name is Free_Guy_2021_Poster.jpg

Заработка: $8,784,000

Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика

Актери: Ryan Reynolds, Jodie Comer, Taika Waititi

Режија: Shawn Levy

Дистрибутер: 20th Century Studios

Треијлер: Free Guy

4.Jungle Cruise

This image has an empty alt attribute; its file name is Jungle_Cruise_-_theatrical_poster-1.jpg

Заработка: $4,014,000

Жанр: Акција, Авантура, Комедија, Фамилија

Актери: Dwayne Johnson, Emily Blunt, Edgar Ramírez

Режија: Jaume Collet-Serra

Дистрибутер: Walt Disney Studios Motion Picture

Треијлер: Jungle Cruise

5.PAW Patrol: The Movie

This image has an empty alt attribute; its file name is PAW_Patrol_The_Movie_poster.jpg

Заработка: $4,005,000

Жанр: Анимација, Авантура, Комедија

Актери: Tyler Perry(voice), Ron Pardo(voice), Will Brisbin(voice)

Режија: Cal Brunker

Дистрибутер: Paramount Pictures

Треијлер: PAW Patrol: The Movie

6.Don’t Breathe 2

This image has an empty alt attribute; its file name is DontBreathe2OfficialPoster2021.png

Заработка: $2,250,000

Жанр: Хорор, Трилер

Актери: Stephen Lang, Brendan Sexton III, Madelyn Grace

Режија: Rodo Sayagues

Дистрибутер: Screen Gems

Треијлер: Don’t Breathe 2

7.Respect

This image has an empty alt attribute; its file name is Respect_2020_film_poster.png

Заработка: $1,264,000

Жанр: Бијографија, Драма, Музика

Актери: Jennifer Hudson, Forest Whitaker, Audra McDonald

Режија: Liesl Tommy

Дистрибутер: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Треијлер: Respect

8.The Suicide Squad

This image has an empty alt attribute; its file name is The_Suicide_Squad_official_poster.jpeg

Заработка: $912,000

Жанр: Акција, Авантрура, Комедија, Научна Фантастика

Актери: Margot Robbie, Idris Elba, John Cena

Режија: James Gunn

Дистрибутер: Warner Bros

Треијлер: The Suicide Squad

9.Black Widow

This image has an empty alt attribute; its file name is Black_Widow_2021_film_poster.jpg

Заработка: $712,000

Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика

Актери: Scarlett Johansson, Florence Pugh, David Harbo

Режија: Cate Shortland

Дистрибутер: Walt Disney Studios Motion Pictures

Треијлер: Black Widow

10.The Night House

This image has an empty alt attribute; its file name is The_Night_House.jpg

Заработка: $530,000

Жанр: Хорор, Трилер

Актери: Rebecca Hall, Sarah Goldberg, Vondie Curtis-Hall

Режија: David Bruckner

Дистрибутер: Searchlight Pictures

Треијлер: The Night House

Previous Срцепарателно: Доктор ги рангира најопасните десерти
Next СРЕЌЕН ДНЕВН ХОРОСКОП ЗА 8 СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *