in

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 4 И 5 СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овен, не обидувајте се да ги свртите работите со сила, би можеле да направите нешто за што наскоро ќе зажалите ако сте премногу брзи и нервозни. Бидете трпеливи и почекајте го вашиот момент, тој ќе дојде побрзо отколку што мислите и ќе ви го донесе посакуваниот исход, искористете го предноста на дождливиот почеток на неделата за да размислите за следните потези што ќе ја принудат водата до вашата воденица.

БИК
Венера во моментов е поволна за Бик, но тоа не значи дека се ќе ви успее – викендов рутинските задачи нема да ви успеат, всушност, секојдневните повторувања ќе ве убијат. Бидејќи сте подинамични од вашата околина, нема да добиете поддршка за вашите идеи, затоа обидете се да ја фокусирате својата енергија на нешто конструктивно, а не поправањето на искривените дрини, освен што е попаметно, носи мир во умот.

БЛИЗНАЦИ
Меркур брзо полета во Вага, и се сега стана многу интересно, но размислете навистина добро – дали имате време да истражувате? Бидејќи одговорот е всушност не, би било добро да се донесе квалитетна одлука, на пр. кои работи најмногу ве интересираат во моментов и посветете им време и напор на нив, тоа е нешто што го одложувате долго време и треба да се потрудите малку повеќе.

РАК
Внимавајте на вашите финансии, бидејќи овој викенд може да донесе можност залудно да трошите пари, особено затоа што Венера на крајот е Вага. Понудата што ќе пристигне е поволна, но не толку што ќе се фрлите на неа со сета сила (и средства) што ја имате. Размислете внимателно пред да дејствувате во која било насока, не сте во таков стисок што треба да се протегате надвор од секоја граница.

ЛАВ
Лудиот Марс излегува од Девица наскоро, затоа искористете ги барем овие остатоци – викендов ќе бидете особено убедливи, затоа обидете се да се воздржите кога ќе видите дека сте на пат и искористете го за решавање некои стари, акумулирани проблеми, да не се воведат нови идеи и да се започнат нови проекти. Само отворете ги фиоките во вашата глава и решете некои сомнежи што стоеја таму долго време, бидејќи дефинитивно веќе не оди вака

ДЕВИЦА
Додека Девицата влегува во вашиот знак сer подлабоко, егзистенцијалните грижи почнуваат да ве обземаат, а прашањата за тоа каде и зошто одам и како ќе стигнам таму постојано ви се вртат низ главата. Потпрете се на луѓе на кои им верувате, кога ќе видат во каква состојба се наоѓате, со задоволство ќе ви помогнат. Обично се чувствувате беспомошно во вакви ситуации, бидејќи односот и разумот не се многу корисни, затоа седнете и слушајте што ви велат.

ВАГА
Обидете се повеќе да слушате што велат другите, драги Ваги, и не да уживате само во вашиот глас. Меѓутоа, кога ќе се соочите со многу важна одлука, потпирајте се на вашиот внатрешен глас кој секогаш ве води во вистинската насока и слушајте го. Сте го занемариле премногу пати во минатото, особено кога тие идеи се судираат со идеите на луѓето околу вас, обидувајќи се да го одржите она што ви е најважно во животот – рамнотежа.

ШКОРПИЈА
Шкорпии, не можете да се лекувате ако прво не си признаете дека има проблем. Не вртете ја главата пред пораките што вашето тело ви ги испраќа јасно и гласно, време е да забавите и да се одморите, затоа поминете го денот со блиски пријатели во обични разговори. На овој начин, ќе ја добиете толку потребната енергија што во последно време ја трошевте прилично безгрижно во сите правци, како изворот да е бесконечен.

СТРЕЛЕЦ
Викендов Стрелците можат да се сетат како изгледа кога бида фокусирани, и да имаат чиста и ладна глава. Тоа е состојба во која ги донесувате најдобрите одлуки и сте многу аналитички и интуитивни, затоа искористете ги придобивките што ги имате и направете некои договори што стојат настрана со недели. За некои, времето е скоро завршено, така што навистина е последен момент бидејќи луѓето на кои им ветивте повеќе нема да можат да ве чекаат – качете се на последниот воз.

ЈАРЕЦ
Јареци не грижете се бидејќи работите полека си доаѓаат на свое место, излегува дека сте биле во право кога го одредувате темпото и интензитетот на настаните. Соберете ги плодовите на трудот, гласно потсетете ги сите околу вас за вашите заслуги и уживајте во победата. Се разбира, исто така треба да ја покажете својата величина и да им оддадете почит на соработниците и семејството, за да не се чувствувате исклучени од целата приказна и погрешно да ја разберете – како да го покажувате своето големо его,

ВОДОЛИЈА
Новите обврски што им се укажуваат на Водолиите можат да бидат и предност и недостаток, добри и лоши. Она што е добро во целата приказна е фактот дека ќе имате можност да ги поставите сопствените приоритети, затоа започнете со работа и прилагодете се што можете за да ви одговара најдобро. Конечно сте во ситуација што секогаш ја сакате, затоа не губете го фокусот и не трошете премногу работи, концентрирајте се само на најважните работи.

РИБИ
Рибите се невообичаено авантуристички, бидејќи имате силна желба да направите нешто ново и неочекувано, а во исто време одлично и корисно. Бидејќи никогаш не пропуштате идеја, обидете се да се фокусирате на една работа и направете ја правилно, до крај. Ќе ви биде добредојдена промена успешно да ја вратите вербата во своите способности што ви дадоа премногу во последно време.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ноктите откриваат колку сте здрави – Какви промени можат да се појават на нив и што значат тие

ФОТО: Дали ќе одиме кај тебе или кај мене?