in , ,

Му се допаѓав на Тито, но не сакав да го заведам: Рушка Јакиќ откри сè за себе и за нејзината кариера!

Фото:  Screenshot/Prva

Искрено зборуваше за нејзиниот живот и долгата кариера

Рушка Јакиќ, која неодамна го искажа своето мислење за спонзорушите, ја отвори душата и на медиумите им откри сè за својот живот и долгогодишната кариера.

Во познатата емисија „Премиера Викенд Специјал“, познатата ТВ водителка отворено зборуваше за нејзиното детство, но и за најтрауматското искуство од раното детство.

„Доживеав смрт пред да зачекорам во животот, кога имав една година паднав во врела вода и мајка ми се молеше да ме нема, да не страдам повеќе. Но, Бог сакаше да живеам. Мојата задача е да им помагам на луѓето во текот на мојот живот, сè заврши фантастично, дури немам лузни“, започна таа.

„Кога татко ми излезе од логорот, комунистите го осудија на смрт. Зборуваше на 7 јазици, а јас го запознав кога имав 15 години. Брат ми се грижеше за мене и беше строг кон мене, а еднаш ми удри шлаканица, бидејќи неговиот најдобар пријател ми се додворуваше. Јас пораснав со мангупите од белградската калдрма“, рече таа.

Рушка потоа се осврна на парите и истакна дека парите не и значат ништо.

„Она што е добро е дека јас живеам исто и со 1000 евра и со 1000 динари (500 денари). Со илјада динари ќе одам во кафуле да го испијам најдоброто капучино и ќе јадам каша дома. Купувам производи од втора употреба, а најмногу ми се допаѓаат Кинезите. Некои ме сакаат, некои ме мразат, а јас се сметам за фантастична! Отворете ја вратата затоа што животот е пред вас. Жените прават жртви од себе, а потоа создаваат несреќни деца“, рече таа.

Таа уште еднаш се осврна на Здравко Чолиќ, тврдејќи дека тој и ја посветил песната „Рушка“, а потоа ја опиша нејзината средба со Јосип Броз Тито.

„Само што се вработив, а потоа дојдоа Тито и Јованка и тој покажа со прст кон мене. Веројатно му се допаднав. Немав намера да го заведам Тито, подобро ми е вака“, рече таа.

Познатата ТВ водителка откри интимни детали и за своите бракови:

„Најголемата лага е кога ќе ве донесат таму да се заколнете во вечна љубов. Јас сум три пати среќно разведена жена, ги обожавам сопрузите. Бев среќна додека ги сакав, а потоа заминав. За мене, љубовта е движечка сила. Мојот последен сопруг ме изневери. Тој сакаше да си ги пресече вените. Му се јавив и му реков: „Не е важно што ме изневери, ќерка ми те сакаше, моите родители те обожаваа…“ Тој плачеше “, рече Рушка.

Една година во нејзиниот живот била особено тешка:

„За една година, татко ми и мајка ми починаа, моето куче умре, мојот сопруг си замина, ќерка ми отиде да учи… Мојата одлука беше да учам, да се борам, да ја затворам вратата и еве ме денес. Тоа е најтешката година во мојот живот. По телевизијата, луѓето зборуваа ‘Погледнете како Рушка не успеа’, затоа што работев на саем. Продавав облека, не ми е гајле, заработував илјада марки на ден. Најлесно е да се откажам од животот и да кажам дека сум очајна“, рече Рушка.

„Кога седам сама во кафуле, тие ме прашуваат„ Зошто седиш сама?“, А јас велам„ Најдобро е со Рушка! ““, заклучи таа.

Извор: мондо.рс

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Медицината со нови докази – Мултивитамините не се добро решение

20 СЛИКИ ОД КОМИЧНИ И ЗАБАВНИ ЖИВОТНИ – 6 ДЕЛ