Чудо на природата – Необична риба се насука на брегот во Орегон


Голема шарена риба Опах се насука покрај брегот на Орегон минатата недела. Ретката риба е тешка околу 45 килограми, позната и како Месечина риба, е откриена на плажата Сансет, во градот Сисајд.

Рибата е ретка за брегот на Орегон, изјавија од аквариумот на море во објава на Фејсбук, во која објавија неколку фотографии од рибата. Кич Чендлер, извршен директор на Seaside Aquarium, изјави за Си -Ен -Ен дека оваа риба е невообичаена да се најде на брегот на Орегон и дека е во одлична состојба.

“Тие се прилично кул риби и ние обично не ги гледаме на брегот. Беше прилично возбудливо за локалното население”, вели Чендлер.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Чудо на природата

Извор: srekja.mk

Previous СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 1 СЕПТЕМВРИ 2021 ГОДИНА
Next Куче со години работеше во киоск а сега ужива во пензија

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *