in ,

Хоророт Candyman во премиерниот викенд го зазеде првото место на Американскиот Box Office

Единствениот нов филм кој успеа да се пласира во топ 10 листата и истовремено да го зазеде првото место во изминатио Американски кино викенд е Хорор Трилерот Candyman. Филмот е римејк со нова приказна за легендата за риперот Candyman. Погледнете ја целосната топ 10 листа испод:

1.Candyman

Заработка: $22,001,750

Жанр: Хорор, Трилер

Актери: Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett

Режија: Nia DaCosta

Дистрибутер: Universal Pictures

Треијлер: Candyman

2.Free Guy

This image has an empty alt attribute; its file name is Free_Guy_2021_Poster.jpg

Заработка: $13,162,906

Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика

Актери: Ryan Reynolds, Jodie Comer, Taika Waititi

Режија: Shawn Levy

Дистрибутер: 20th Century Studios

Треијлер: Free Guy

3.PAW Patrol: The Movie

This image has an empty alt attribute; its file name is PAW_Patrol_The_Movie_poster.jpg

Заработка: $6,656,341

Жанр: Анимација, Авантура, Комедија

Актери: Tyler Perry(voice), Ron Pardo(voice), Will Brisbin(voice)

Режија: Cal Brunker

Дистрибутер: Paramount Pictures

Треијлер: PAW Patrol: The Movie

4.Jungle Cruise

This image has an empty alt attribute; its file name is Jungle_Cruise_-_theatrical_poster-1.jpg

Заработка: $5,002,136

Жанр: Акција, Авантура, Комедија, Фамилија

Актери: Dwayne Johnson, Emily Blunt, Edgar Ramírez

Режија: Jaume Collet-Serra

Дистрибутер: Walt Disney Studios Motion Picture

Треијлер: Jungle Cruise

5.Don’t Breathe 2

This image has an empty alt attribute; its file name is DontBreathe2OfficialPoster2021.png

Заработка: $2,861,598

Жанр: Хорор, Трилер

Актери: Stephen Lang, Brendan Sexton III, Madelyn Grace

Режија: Rodo Sayagues

Дистрибутер: Screen Gems

Треијлер: Don’t Breathe 2

6.Respect

This image has an empty alt attribute; its file name is Respect_2020_film_poster.png

Заработка: $2,242,329

Жанр: Бијографија, Драма, Музика

Актери: Jennifer Hudson, Forest Whitaker, Audra McDonald

Режија: Liesl Tommy

Дистрибутер: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Треијлер: Respect

7.The Suicide Squad

This image has an empty alt attribute; its file name is The_Suicide_Squad_official_poster.jpeg

Заработка: $2,035,000

Жанр: Акција, Авантрура, Комедија, Научна Фантастика

Актери: Margot Robbie, Idris Elba, John Cena

Режија: James Gunn

Дистрибутер: Warner Bros

Треијлер: The Suicide Squad

8.The Protege

This image has an empty alt attribute; its file name is The_Protege.jpg

Заработка: $1,631,042

Жанр: Акција, Криминал, Трилер

Актери: Michael Keaton, Maggie Q, Samuel L. Jackson

Режија: Martin Campbell

Дистрибутер: Lionsgate

Треијлер: The Protege

9.The Night House

This image has an empty alt attribute; its file name is The_Night_House.jpg

Заработка: $1,206,568

Жанр: Хорор, Трилер

Актери: Rebecca Hall, Sarah Goldberg, Vondie Curtis-Hall

Режија: David Bruckner

Дистрибутер: Searchlight Pictures

Треијлер: The Night House

10.Old

This image has an empty alt attribute; its file name is Old_film_poster-1.jpg

Заработка: $840,810

Жанр: Мистериозна Драма, Трилер

Актери: Gael García Bernal, Vicky Krieps, Rufus Sewell

Режија: M. Night Shyamalan

Дистрибутер: Universal Pictures

Треијлер: Old

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ВИДЕО: Како се прави Box Office топ 10 листата на најгледани филмови во Америка на вирално.мк

Скандал на РТС: Медицинска сестра се соблече пред камерите додека директорката даваше изјава во живо (видео)