in

Скандал на РТС: Медицинска сестра се соблече пред камерите додека директорката даваше изјава во живо (видео)

Скандалозна снимка се појави во пладневните вести на државната телевизија РТС кај нашиот северен сосед.

На јавниот сервис на Србија, кога на програмата одеа пладневните вести и прилиогот за корона вирусот, додека зборуваше д -р Марија Здравковиќ, директорка на КБЦ Бежаниска коса, во позадина се гледаше или се случи несекојдневен кадар

Имено, додека директорката зборуваше за вакцинацијата, медицинска сестра се појави во кадарот ( просторијата каде се снимаше ) и ја соблече својата униформата, останувајќи само во брусхалтер, не знаејќи дека камерата ја снима и дека тоа ќе биде емитувано во вестите.

Нејзината “бујна биста” беше снимена, а видеото се појави на програмата на РТС без цензура. Тоа предизвика бурни реакции на социјалните мрежи со коментари дека ако тоа не ги убеди антиваксерите да се вакцинираат дека ништо друго нема да има шанси.

Погледнете како изгледаше видеото:

Извор: vocentar.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Хоророт Candyman во премиерниот викенд го зазеде првото место на Американскиот Box Office

ФОТО: Почна бизнисот со Пипер и Ајвар