in ,

Има 33 години и живее на Косово. Тој е медицински феномен. Четири дена имал мобилен телефон во стомакот. Докторот објави фотографии од операцијата

0

Во Клиничкиот центар во Приштина, на 33-годишен маж му бил отстранет мобилниот телефон од стомакот, без да му биде извршена операција.

Остатоци од телефонот биле извадени во три дела

Тоа го објави д -р Скендер Телаку, наведувајќи дека операцијата е извршена ендоскопски, пренесува Коха.

Тој објасни дека човекот имал телефон Нокиа во стомакот четири дена, без да наведе како елефонот влегол или стигнал во неговиот стомак.

Постапката е извршена ендоскопски, без сечење на стомакот, го извадивме телефонот поделен на три дела, рече Телаку.

Извор: vocentar.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кои Евровизиски нумери ги има измиксано велешкиот Јутуб музички Ураган DJLjupce1982

РЕЦЕПТ: Есен во чаша – Ликер од ДУЊИ