in

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 28 И 29 АВГУСТ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Верувате дека некој со кого инаку сте во добри односи ќе ви помогне. Можно е да станува збор за личност со која успеавте да воспоставите добра соработка пред некое време или можеби во одредени интервали во текот на претходната година. Ако ова е некој преку кој некогаш успеавте да добиете добро платена работа со скратено работно време, бидете подготвени повторно да ја прифатите поканата за соработка.

БИК
Нервоза на вашето работно место поради што немате одлична комуникација со колегите. Ви се допаѓа идејата да работите заедно со некој кој е инвентивен и подготвен за заедничка форма на соработка, дури и ако некогаш сте дошле до некаков конфликт. Вие сте многу амбициозни и ако сте доволно кооперативни ќе успеете да ги убедите сите што ви се допаѓаат во она што го сакате. Можен е добар приход при работа со друг Бик.

БЛИЗНАЦИ
Успевате да го завршите поголемиот дел од работата. Ќе добиете добри вести од странство. Може да имате успех во спортот и уметноста. Подготвени сте да вложите многу напор за да го постигнете она за што се стремите, особено ако тоа е бизнис со странци на долг рок. Ако планирате патување, најверојатно ќе се забавувате.

РАК
Немате за што да се грижите. Фокусирани сте само на вашите потреби и желби и како да немате многу разбирање за мислењето на колегите, особено ако се работи за земјен или воден знак. Можно е да работите со лице присутно во јавноста кое е креативно и подготвено да работи напорно со вас. Добро се чувствувате во друштво на Јарец или Бик кој ги поттикнува вашите амбиции.

ЛАВ
Верувајте дека можете да се борите за вашето место под сонцето доколку сте доволно упорни. Имате силни адути, особено кога станува збор за Овен или Бик, кога очекувате да ве запознае во однос на регулирање на вашиот статус. Ако очекувате да добиете повик од поранешен колега во врска со заеднички пат, тоа ќе го одржи ветувањето и ќе биде одлично за вас каде што имате намера да одите.

ДЕВИЦА
Ако прашувате за пари и заработка, можете да очекувате помала расправија бидејќи некој не ви го плаќа она што ви го должи. Верувајте дека можете да се согласите со една личност за работа што би ја направиле на долг рок. Обидете се да бидете фер кон некој што некогаш ви должел нешто. Треба да се потрудите околу уметничкиот проект.

ВАГА
Сеуште имате можност да направите нешто за себе, особено ако вашиот шеф е во ваша корист, а тоа е да го подобрите впечатокот што другите го имаат за вас. Размислете за вашата одговорност кон некој што го сакате. Можно е да сте премногу авторитетни кон оние кои очекуваат повеќе разбирање од вас. Сакате да добиете шанса да запознаете личност во позиција да го искажете своето мислење за многу важно прашање.

ШКОРПИЈА
Сосема наивно му верувате на некој што ве изневерил многу пати. Ќе бидете повеќе или помалку сомнителни и нема да дозволите никој да ви прави интриги, особено кога станува збор за вашата врска со постојан деловен партнер. Се чувствувате добро во друштво на инвентивен соработник кој ви дава до знаење дека секогаш можете да се потпрете на него. Верувате во можноста за продолжување на соработката со Јарец или Бик.

СТРЕЛЕЦ
Иако сте убедени дека можете да ја контролирате ситуацијата, тоа нема да биде возможно затоа што многумина се против вас или не се толку искрени пријатели како што изгледаат. Вие сте борбени, но без силни аргументи, размислете дали треба да продолжите да се борите на начинот на кој сте работеле досега или да промените нешто во вашиот стил. Не сте особено искрени со оние кои го заслужуваат тоа и кои би сакале да соработуваат со вас под други услови.

ЈАРЕЦ
Многу сте поактивни и подготвени да се борите за она што ве интересира отколку што беше случај во претходните денови. Време е да ставите многу работи на нивно место и да ја понудите вашата помош на некој што инаку смета на вас. Вашата способност за преговарање доаѓа до израз. Ќе убедите некого дека сте во право врз основа на фактите со кои располагате. Верувате дека можете да ја обновите соработката со еден Рак.

ВОДОЛИЈА
Од голема корист е способноста добро да го организирате вашиот бизнис. Вие сте многу драги за некого, веројатно Рак кој ќе се обиде да ве запознае за многу прашања, иако можеби не е најзадоволен од соработката со вас, но поради некоја причина ги надминува вашите различни пропусти. Очекувате вести за плаќањето.

РИБИ
Чекате повик од Јарец за работа што може да значи чекор повисок за вас или можност за чести патувања. Веројатно ќе имате можност да соработувате според вашите услови и ќе бидете повеќе од задоволни од исходот. Сепак, потребна ви е поддршка од Шкорпија или Девица, но не сте сигурни дека ќе ја добиете.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Капењето во врела купка согорува калории и го намалува нивото на шеќер во крвта

Намирница која сакаме да ја јадеме за појадок но всушност е толку штетна што ни го скратува животниот век