in ,

Леден чај со чија помош ќе изгубите вишок килограми за екстремно кратко време

Природен пијалок кој ќе ве освежи во текот на топлите денови ќе ви помогне да изгубите тежина и успешно да ослабете, уживајќи во овој ладен чај.

За време на топлите денови, можете да направите вкусен пијалок дома и можете да го пиете секој ден. Може дури и да го замени вашето кафе. Тоа е вкусен ладен чај за слабеење. Пијалокот е нискокалоричен и ќе ви помогне успешно да изгубите вишок килограми. Овој рецепт за нискокалоричен ладен чај може дури и да ви помогне да го забрзате метаболизмот. Можете да уживате во овој чај без да додадете вишок калории во вашата исхрана, сите со природни состојки.

СОСТОЈКИ:

  • вода
  • зелен чај
  • природен засладувач без калории
  • сок од 2 исцедени лимети
  • ливчиња нане

ПОДГОТОВКА:

Ставете вода да зоврие и додадете ги вреќичките зелен чај. Откако ќе зоврие, извадете ги вреќите и оставете го чајот да се излади. Потоа додадете ги преостанатите состојки. Можете да го чувате во фрижидер или да додадете коцки мраз.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Нема да им верувате на своите очи: Дали е можно оваа девојка да носи вакви менѓуши? (ФОТО)

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 АВГУСТ 2021 ГОДИНА