СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 20 АВГУСТ 2021 ГОДИНА


ОВЕН
Направете планови за работа што ќе бара вистински професионалци, веројатно луѓе постари од вас. Без разлика на кој пол сте, подобро се сложувате со мажите, особено ако работите работа од општо значење.

БИК
Се обидувате да склучите договор со некој што живее и работи во странство и често доаѓа во вашиот град. Ќе се обидете да ја проширите соработката на оние кои се подготвени да влезат во сериозен деловен проект со вас. Некој се грижи да ја докаже својата лојалност кон вас, најверојатно Рак.

БЛИЗНАЦИ
Денес, имате сериозни проблеми во комуникацијата со странци или сте недоверливи кон колегите кои живеат во оддалечен град или во странство. Сеуште се двоумите за нова работа со еден Рак. Размислете за се добро.

РАК
Очекувате Јарец да застане во ваша одбрана и ќе ви помогне да се истакнете во работа што треба да ви донесе и добра заработка и задоволство. Обидете се да се прилагодите на работните услови што другите ви ги поставуваат, без разлика дали ви одговара или не.

ЛАВ
Она што ве тера да размислите да работите со некој што е на прилично висока позиција. Можете да очекувате да бидете повикани од една Вага или една Водолија. Вестите можете да ги добиете од Јарец кој е на позиција и кој ќе ви даде можност да работите заедно.

ДЕВИЦА
Семејните проблеми ве окупираат до тој степен што не можете многу да се оптоварувате со дополнителни обврски. Доста ви е од размислување за работа што никогаш не започнува, особено во друштво на Рак, Лав или Риби. Не дозволувајте еден Овен да ве деморализира со својот коментар.

ВАГА
Добро се сложувате со Лавот, кој ве разбира и поддржува, тој сака да ви биде на дофат на раката во врска со работата што би вклучувала работа во медиумите. Подготвени сте да го покажете својот ентузијазам и способност да комуницирате добро со јавноста. Очекувате многу од една Водолија.

ШКОРПИЈА
Некој се грижи да ве освои, особено Бик или Стрелец кој ќе ве поврзе со некого од странство. Покажувате голема енергија за нешто што ги прави другите прилично несигурни и малку депресивни. Ако ви се јави Овен, ќе бидете расположени да разговарате за нова работа.

СТРЕЛЕЦ
Денес, го имате потребниот оптимизам и подготвеност да решите некои финансиски проблеми што може да имаат врска со заостанатите долгови, без разлика дали должите некого или чекате некој да ви ги врати парите.

ЈАРЕЦ
Зафатен ден за повеќето претставници на вашиот знак ако си поставиле високи цели за себе и не сте подготвени да се ангажирате максимално. Имате впечаток дека многу работи ви ја одземаат енергијата и дека го давате вашето време на многумина, дури и на оние кои не го заслужуваат тоа. Средбата со Бик може да ви отвори некои нови перспективи.

ВОДОЛИЈА
Веројатно не реагирате на нешто што ве нервира, можеби ќе се обидете да избегнете средба со Шкорпија која има тенденција да ве критикува за секоја ситница. Не дозволувајте да бидете исфрлени од тактиката на колегата, бидејќи некој едвај чека да го заземе вашето место.

РИБИ
Треба да се занимавате со јавни работи и ќе ви биде дадена можност да решите проблем што ве оптоварува долго време. Можеби сте во помала загуба, но барем ќе можете да се ослободите од некои од многуте обврски.

Извор: srekja.mk

Previous Медена диета – За само 3 дена го зајакнува имунитетот и ги топи килограмите
Next 6 знаци дека имате добар сопруг

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *