Септември им донесува пеперутки во стомакот – Хороскопски знаци кои ќе се заљубат оваа есен


Речиси започнува септември, месецот кога завршува летото и започнува есента. Септември често е месец на почетокот на новите љубови и разделбата на старите, а исто така е симбол на нов почеток што може да ни донесе промена во животот. Астролозите предвидуваат дека следните 3 хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа и успех во текот на септември:

ВАГА
Среќен и здрав месец пред вас, драги Ваги. Ќе уживате во добра енергија, а овој месец ќе го достигнете својот максимум за цела година. Ретроградниот период започнува кон крајот на септември, но тоа не е причина за фрустрација, обидете се да не брзате и да донесувате избрзани одлуки и се ќе биде добро. Кога Сонцето ќе влезе во вашата прва куќа на 22 септември, започнувате со еден од вашите врвови на лично задоволство. Ова е одлично време да уживате во задоволствата на сите пет сетила (а Вагите природно го сакаат тоа). Љубовта ви носи голема среќа овој месец и се чини дека не влијаат сите ретрогради. Вашата љубовна планета, Марс, е во вашиот знак. Љубовта е голема. Се што треба да направите е да ја завршите својата работа и таа ќе ве најде. Ќе изгледате добро – гламурозно, елегантно, егзотично, со многу сексуална привлечност.
Ако сте во врска, вашиот партнер ви е многу лојален. Вашите интереси се на прво место. Тешко е да се одолее на ова. Венера ќе влезе во вашата куќа на пари на 11 септември. Ве очекува стабилна финансиска ситуација. Трошете за себе и проектирајте слика за просперитет. Вашиот личен изглед и целокупното однесување се големи фактори во вашата заработка. Покрај тоа, позицијата на Венера ќе покаже дека сте подготвени да вложите дополнителни напори потребни за да се соочите со предизвиците што произлегуваат по 22 септември.

БИК
Многу сте друштвени и подготвени сте да го проширите кругот на пријатели. Иако се обидувате да бидете тука за другите, никогаш не треба да ги ставате пред вас. Сепак, работите на усогласување на вашите интереси со интересите на другите. Ретроградната активност ќе го достигне врвот на 27 септември, кога 60 проценти од планетите ќе се движат наназад. Личниот развој може да биде паузиран во одреден момент, но тоа е само привремено. Бидете внимателни во комуникацијата. Одвојте време да разберете што навистина велат другите и проверете дали вашата порака е испратена правилно. И бидејќи Меркур е вашата финансиска планета, бидете особено вредни во финансиите. Ако треба да направите големи набавки, инвестиции или одлуки, направете го тоа пред 27 -ми септември. Вашата петта куќа за забава е с strong уште силна до 22 септември. Ова изгледа како добро време за одмор. Биковите што бараат работа ќе имаат особено среќа, проверете ги сите детали. Можно е некои можности да донесат добри финансиски можности.

ШКОРПИЈА
Месецот пред нас е многу силен, особено по 22 септември. На некој начин ова е многу добро. Ако има одложувања во различни аспекти на животот, работете на нив на духовен начин – тоа ќе ви помогне. Ова е месец за зајакнување на духовноста и размислувањето. Посветете се на вашата внатрешна состојба. Заработката ќе биде добра овој месец. Можеби има некои пропусти и одложувања, но се случуваат убави финансиски работи. Јупитер прави многу убави аспекти. Финансиите ќе бидат подобри по 22 септември отколку порано, затоа бидете трпеливи. На 5 септември, Марс, вашата планета на здравјето, се вселува во вашата 12 -та куќа, така што здравјето може да се подобри на природен начин. На 11 септември, Венера поминува во вашиот знак и ова е прекрасен транзит за љубов. Изгледате добро, се чувствувате добро, а вибрациите на љубовта ве следат каде и да одите. Ако сте во врска со некого, тој некој е целосно посветен на вас. Тој или таа е на ваша страна, ставајќи ги вашите интереси пред нивните. Конечно, мирот и стабилноста се преселуваат во вашето љубовно поле.

Извор: srekja.mk

Previous Северна Кореја досега нема ниту еден случај ковид-19, велат од СЗО
Next Не смеете да ги изговарате: 3 зборови кои привлекуваат лоша среќа

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *