in , ,

Северна Кореја досега нема ниту еден случај ковид-19, велат од СЗО

– Северна Кореја досега не потврди ниту еден случај на ковида -19, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО).

Според податоците со кои располага СЗО, Северна Кореја тестирала 693 лица за вирусот корона од 30 јули до 5 август, а сите тестови се покажале негативни, пренесува агенцијата Тасс.

Властите на Северна Кореја тестираа вкупно 36.000 луѓе од појавата на пандемијата на вирусот корона, но ниту еден случај не е потврден.

Извор: objektiv.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

На што да внимавате ако имате пеги и флеки на кожата

Септември им донесува пеперутки во стомакот – Хороскопски знаци кои ќе се заљубат оваа есен