Ноншалантно и романтично: Како да направите совршена неуредна пунџа за 10 секунди


(ВИДЕО) Висока, разбушавена пунџа е идеален избор за секој ден, особено во жешката летна сезона кога ја носиме косата најчесто во опашка или пунџа. Сепак, иако изгледа многу едноставно, неуредната пунџа не е лесно да се состави без шик призвук.

Сакаме што изгледа ноншалантно, а во исто време и елегантно за да може да се носи во некои малку поформални прилики, не само за секој ден. И има прамени што можат убаво да го обликуваат лицето, но и со нив не е секогаш лесно, бидејќи тие не „паѓаат“ случајно како што замислувавме. Секој кој барем еднаш се обидел да направи т.н неуредна пунџа, тој знае за што зборуваме. За среќа, постои TikTok со сите трикови за убавина што со задоволство ги пробуваме.

Така, една корисничка по име Квинти Миријам де Врис, чии видеа имаат над 44 милиони лајкови на платформата, направи видео кое стана вистинска вирална вирала. Во него, таа покажа што треба да се направи за да се направи пунџата на главата да изгледа совршено.
Прво ја собра косата во висока опашка, но наместо целата, таа извлече само дел од конска опашка низ гумената лента. Целата процедура можете да ја погледнете во видеото, и штом еднаш ќе „вежбате“, ќе завршите за помалку од 10 секунди. Квинти намерно го забави целиот процес за подобро да ја демонстрира техниката на редење пунџа, и по неколку обиди, сигурно брзо ќе стигнете до нејзиното ниво. За оваа фризура, добро е да се користи многу растеглива гумена лента, бидејќи треба да се завитка околу зглобот. Кога ќе ја превиткате пунџата, се што треба да направите е да ги „турнете“ висечките краеви или да извлечете неколку нишки од предната страна за неуреден, пообичен ефект.

За повеќе кликнете на наредниот линк: неуредна пунџа за 10 секунди

Извор: srekja.mk

Previous Идеална положба на спиење во зависност од тоа што ве боли
Next ФОТО: 30 ИТЕРЕСНИ И ПО МАЛКУ КОМИЧНИ СЛИКИ – 10 ДЕЛ

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *