in ,

Топ 10 најгледани филмови по Американски кино сали за минатиот викенд

Новиот кино новитет во Америка Free Guy со заработка од $28,400,000 милиони Американски долари успеа да заработи нај многу во минатиот викенд:

1.Free Guy

This image has an empty alt attribute; its file name is Free_Guy_2021_Poster.jpg

Заработка: $28,400,000

Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика

Актери: Ryan Reynolds, Jodie Comer, Taika Waititi

Режија: Shawn Levy

Дистрибутер: 20th Century Studios

Треијлер: Free Guy

2.Don’t Breathe 2

This image has an empty alt attribute; its file name is DontBreathe2OfficialPoster2021.png

Заработка: $10,600,000

Жанр: Хорор, Трилер

Актери: Stephen Lang, Brendan Sexton III, Madelyn Grace

Режија: Rodo Sayagues

Дистрибутер: Screen Gems

Треијлер: Don’t Breathe 2

3.Jungle Cruise

This image has an empty alt attribute; its file name is Jungle_Cruise_-_theatrical_poster-1.jpg

Заработка: $9,000,000

Жанр: Акција, Авантура, Комедија, Фамилија

Актери: Dwayne Johnson, Emily Blunt, Edgar Ramírez

Режија: Jaume Collet-Serra

Дистрибутер: Walt Disney Studios Motion Picture

Треијлер: Jungle Cruise

4.Respect

This image has an empty alt attribute; its file name is Respect_2020_film_poster.png

Заработка: $8,806,106

Жанр: Бијографија, Драма, Музика

Актери: Jennifer Hudson, Forest Whitaker, Audra McDonald

Режија: Liesl Tommy

Дистрибутер: Metro-Goldwyn-Mayer (MGM)

Треијлер: Respect

5.The Suicide Squad

This image has an empty alt attribute; its file name is The_Suicide_Squad_official_poster.jpeg

Заработка: $7,750,000

Жанр: Акција, Авантрура, Комедија, Научна Фантастика

Актери: Margot Robbie, Idris Elba, John Cena

Режија: James Gunn

Дистрибутер: Warner Bros

Треијлер: The Suicide Squad

6.Old

This image has an empty alt attribute; its file name is Old_film_poster-1.jpg

Заработка: $2,400,000

Жанр: Мистериозна Драма, Трилер

Актери: Gael García Bernal, Vicky Krieps, Rufus Sewell

Режија: M. Night Shyamalan

Дистрибутер: Universal Pictures

Треијлер: Old

7.Black Widow

This image has an empty alt attribute; its file name is Black_Widow_2021_film_poster.jpg

Заработка: $2,000,000

Жанр: Акција, Авантура, Научна Фантастика

Актери: Scarlett Johansson, Florence Pugh, David Harbo

Режија: Cate Shortland

Дистрибутер: Walt Disney Studios Motion Pictures

Треијлер: Black Widow

8.Stillwater

This image has an empty alt attribute; its file name is Stillwater_2021_film.jpg

Заработка: $1,300,000

Жанр: Криминал, Драма, Трилер

Актери: Matt Damon, Camille Cottin, Abigail Breslin

Режија: Tom McCarthy

Дистрибутер: Focus Features

Треијлер: Stillwater

9.The Green Knight

This image has an empty alt attribute; its file name is The_Green_Knight_poster.jpeg

Заработка: $1,163,401

Жанр: Авантура, Драма, Фантазија

Актери: Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton, Sarita Choudhury, Sean Harris, Ralph Ineson

Режија: David Lowery

Дистрибутер: A24

Треијлер: The Green Knight

10.Space Jam: A New Legacy

This image has an empty alt attribute; its file name is SpaceJamANewLegacyOfficialPoster.jpg

Заработка: $1,115,000

Жанр: Акција, Авантура, Анимација, Фамилија, Фантазија, Спорт

Актери: LeBron James, Don Cheadle, Khris Davis, Sonequa Martin-Green, Cedric Joe, Jeff Bergman, Eric Bauza Zendaya

Режија: Malcolm D. Lee[a]

Дистрибутер: Warner Bros

Треијлер: Space Jam: A New Legacy

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Уефа финеале на FIFA 21: Ливерпул против Манчестер Јунајтед на профи тежина кој го добив со 4 спрема 2

СРЕЌАТА ЌЕ БИДЕ НА НИВНА СТРАНА – 4 хороскопски знаци кои ги очекуваат големи промени оваа есен