in

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 14 И 15 АВГУСТ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Премногу се потпирате на некој што не може да биде во чекор со вас, кога станува збор за работата. Погрешно сте процениле колега и тоа може скапо да ве чини. Пречувствителни сте и не дозволувате никој да ви пријде кога е во прашање љубовта. Отворено покажете ги своите чувства и нема да погрешите. Изберете тип на рекреација што ќе го практикувате почесто.

БИК
Нема да бидете расположени за дружење и разговор. Семејството ќе ви замери дури и без да се обиде да ги открие причините за вашето незадоволство. Слободното време посветете го на сопствените интереси, бидејќи на тој начин ќе го најдете мирот што ви треба. Нечија ненадејна посета може да ве расположи, но темите за разговор нема да ви бидат интересни.

БЛИЗНАЦИ
Ќе привлекувате со шарм, па ќе го добиете најдоброто од секоја ситуација. Спонтано ќе се приближите до личноста за која се грижите и ќе го направите вистинскиот потег. Може да се договорите да се сретнете на кафе и на тој начин да започнете позитивни романтични настани. Ако чувствувате дека се создава напната атмосфера, обидете се да ја ублажите со духовитост.

РАК
Покажете се на дело и мотивирајте ги другите во посакуваната насока. Бидете свесни за моќта што ве движи и со која можете да ги решите повеќето проблеми. Фокусирајте ја својата енергија на деловни и егзистенцијални прашања и верувајте во добар исход од разговорите и дискусиите. Можни се нови познанства преку соработници и луѓе со кои соработувате финансиски.

ЛАВ
Односот со вашиот партнер ќе биде поотворен така што ќе ги решите претходните нејаснотии. Некои во општеството ќе запознаат личност која ќе биде близу до нивниот начин на размислување. Од тоа познанство, може да се роди корисна соработка или љубовна врска. Вашиот бизнис се подобрува, а некои влијателни личности се подготвени да ве поддржат во остварувањето на вашите амбиции.

ДЕВИЦА
Бидете внимателни со сите од кои зависите – лесно можете да направите грешка или да кажете нешто погрешно. И покрај вашата несигурност и интровертност, вашиот партнер ќе открие што ве мачи и ќе ви го подигне расположението со својот шарм и забавен дух. Може да се грижите за некого, можеби болен роднина или милениче.

ВАГА
Можно е да склучите поволни зделки што ќе ја зајакнат вашата позиција. Слободните ќе поминуваат се повеќе време со пријателите, а преку нив би можеле да запознаете атрактивна личност. Пријателските односи ќе бидат двојно потенцирани; ќе се сложувате многу добро со некои, но ќе има и такви што ќе ве разочараат.

ШКОРПИЈА
Пред вас е викенд на поголеми деловни обврски и долгови. Ќе смените некого и ќе си ја завршите работата. Ќе бидете решени да побарате помош од вашето семејство во домашните работи. Ќе сфатите дека сте преоптоварени и дека има премногу на вас. Вечерта е погодна за доверливи разговори меѓу двајцата. Искажете ги своите желби на вашиот партнер.

СТРЕЛЕЦ
Ќе имате многу енергија, така што ќе ви треба помалку време за да ги извршувате рутинските задачи. Плановите поврзани со патување или водење бизнис во странство ќе бидат полесно остварливи отколку порано. Можно е да остварите интересни познанства на места каде што не го очекувавте. Лесно ќе воспоставите контакт, непогрешливо чувствувајќи што можете да очекувате од кого.

ЈАРЕЦ
Прифатете ја критиката на вашиот партнер без лутина. Отворено ќе ви каже што грешите, затоа сериозно сфатете ги неговите зборови. Ќе треба повеќе да соработувате со другите и нема да толерирате нечиј совет или мешање во вашиот бизнис. Кон вечерта, расположението ќе ве олесни, а одредени, добри, финансиски вести ќе придонесат за тоа.

ВОДОЛИЈА
Поради вашата преосетливост, ќе мислите дека сите се против вас и дека никој не ве разбира. Сепак, тоа е само минливо расположение. Во комуникацијата, ќе отидете во крајности, од тишина до прекумерна зборливост, така што ќе бидете неразбирливи за вашиот партнер. Може да се карате за различни ставови за воспитување деца.

РИБИ
Вашето работно место може да влијае на реорганизацијата. Колку сте поподготвени да прифатите нови деловни околности, толку полесен ќе биде товарот на почетната непријатност и неизвесност. Разговорот со партнерот ќе ве ослободи од некои сомнежи, бидејќи пообјективно ќе гледате на ситуациите што ве мачат. Малите здравствени проблеми ќе ги мачат хронично болните.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Фрлање по невестата со јајца, мажење за дрво пред венчавката – Најчудните прослави на љубовта ширум светот

На прагот пред најголемото историско откритие: Пронајдени остатоците од Тројанскиот коњ