in ,

Во Сарај се гради нова елитна населба, прва од овој вид (ФОТО)

Нова елитна населба „Комплекс планет“ почна да се гради во Сарај. Проектот беше промовиран денеска, а освен функционери, на настанот присуствуваа и инвеститорите на проектот – Валдета Касапи, Самет Мисими и Џемил Шабани.

Според градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, ова е првата населба во Скопје која нуди поинаков концепт на живеење и првата елитна населба од овој вид што се гради.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Во Сарај се гради нова елитна населба

Извор: skopje24.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 АВГУСТ 2021 ГОДИНА

Фрлање по невестата со јајца, мажење за дрво пред венчавката – Најчудните прослави на љубовта ширум светот