Супер трик како тврдите праски да созреат за само 24 часа


(ВИДЕО) Баба која објавува под името Brunchwithbabs сподели видео во кое се прикажува како да се направи праска да созрее за само 24 часа, а за тоа ви се потребни кафеава хартиена кеса и банана.

Се што треба да направите е да ставите праска и банана во торба, а потоа да ги оставите на дневна светлина.

– Ставете кеса со праски и банани на прозорецот 24 часа и ќе ги имате најслатките праски досега – вели тој во видеото на бабата.
Многумина беа импресионирани од овој едноставен метод, а некои тврдат дека овој метод може да се користи и за зреење домати и авокадо.

Покрај тоа, видеото открива уште еден трик кога станува збор за вкусно овошје, а тоа е како да ја отстраните кожата од праска за неколку секунди.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Супер трик како тврдите праски да созреат

Извор: srekja.mk

Previous Папучињата Кока-Кола Крокс се симбол на ова време
Next Инфлуенсерка демонстрира колку фотографиите можат да бидат нереални

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *