Овој рецепт го бара секоја жена: Направете си сок кој ги топи калориите


Повеќето жени сонуваат за нежно, витко, обликувано тело, но тешко се откажуваат од омилените слатки и солени гурмански задоволства. Трајното решение е здрава исхрана и редовно вежбање, но има и еден многу корисен совет што може да го олесни слабеењето.

Станува збор за сок од потполно природни состојки, кој го топи целиот вишок на калории што сте ги внеле.

Состојки:

  • две лажици сечкан магдонос,
  • поголем филџан вода,
  • малку цимет,
  • јаболков оцет,
  • лажичка мед,
  • лажичка ѓумбир, и
  • сок од цеден лимон

Подготовка:

Ставете ја водата да проврие, додајте го магдоносот и оставете да се излади. Потоа процедете го, па додајте ги и другите состојки.

Напитокот се консумира еден час пред легнување секоја вечер, две недели. Доколку сакате да продолжите, направете пауза од најмалку три дена, па повторете го сето тоа.

Извор: курир.мк

Previous Зошто свемирот е во црна боја? – Објаснување за едно од најзагадочните прашања
Next Пастир од Турција отвори фризерски салон за кози – Тие ги имаат најстилските фризури

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *