СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ЈУЛИ 2021 ГОДИНА


ОВЕН
Ќе се чувствувате одлично за себе и за плановите што ги имате во иднина, но внимавајте некој да не се обиде да ви заслужи или да ве дискредитира пред претпоставените. Обидете се да предвидите различни резултати за да бидете подготвени за сè што може да се случи и не попуштајте кога станува збор за ставовите.

БИК
Ќе треба да обрнете поголемо внимание на околината ако сакате да го добиете она што сте го зацртале и да чувствувате дека ви треба во приватниот и деловниот живот. Ако планирате позначајни разговори, нападот или заканите нема да ви ги донесат посакуваните резултати. Останете разиграни и заземете став што дозволува грешки, нови идеи и креативни предлози.

БЛИЗНАЦИ
Останете смирени и бидете оптимисти, особено за време на разговори во кои некој ќе зборува против неодамнешните случувања или претпоставените. Ако сте премногу искрени или критични, може да влезете во неволја. Слично на тоа, ако им дадете неразумни ветувања на другите или побарате нешто невозможно, ќе дојдете во ситуација кога никој не може да профитира.

РАК
Некој ќе се обиде емоционално да ве вознемири само за да ги открие вашите ставови или размислувања на тема поврзана со работата. Бидете внимателни да не откривате премногу информации и ако видите дека не можете да избегнете прашања на кои не сакате да одговорите, одете што е можно побрзо. Фокусирајте се на работата за да им покажете на другите колку вредите.

ЛАВ
Останете цврсто на земја и подгответе се за се што е потребно за да стигнете до она што го сакате. Ако планирате да покажете колку сте страсни кон некој проект или работа воопшто, бидете тимски играч. Веројатно ќе има значителна промена во љубовта, па некои ќе влезат во нова љубовна врска, додека други ќе се ослободат од товарот.

ДЕВИЦА
Не трошете премногу време на нови идеи и креативност бидејќи премногу ќе се посветите на мечтаење и ќе ја изгубите шансата да се докажете. Нема да ви биде лесно да поставите приоритети, затоа потпрете се на она што ви го кажуваат претпоставените и обидете се да ги правите работите по редоследот по кој тие дојдоа кај вас. Она што сакате да го направите, а не да бидете платени, оставете го за друг ден.

ВАГА
Не дозволувајте да бидете успорени од личност која има авторитет, но за која не сте сигурни во искуството или знаењето. Само затоа што некој е постар не значи дека е и попаметен, затоа чувајте го вашето право на слобода на одлука. Пазете се од луѓе кои ве примамиле или измамиле во минатото затоа што може да го сторат тоа повторно. Бидете колку што можете искрени.

ШКОРПИЈА
Целата помош што ќе им ја дадете на другите денес ќе ви се исплати. Потрудете се да им го поправите денот на вашите колеги, изненадете некого со мала работа или дадете совети или предлози како да направите нешто подобро. Ако некој ви ги наметне своите обврски, решете ги што е можно побрзо и без приговор да ви дадете повеќе време за вашите проекти.

СТРЕЛЕЦ
Денес треба да се справите со финансиските проблеми. Не трошете пари на она што не ви треба, но исто така поставете правила за другите домаќинки и поставете реален буџет. Патувања, пријатели и каприци може да ве чини повеќе отколку што мислите. Бидете паметни и во љубовта не дозволувајте вашата сакана да ве потцени.

ЈАРЕЦ
Немојте да имате премногу големи очекувања од патувања и комуникација со луѓе што не сте ги виделе одамна. Потпрете се денес на луѓето кои секогаш ви помагале во минатото и на вашата способност да спроведете реформи. Доколку е потребно, поставете нови правила за реализација на старата идеја со цел да се минимизираат можните штети и последици.

ВОДОЛИЈА
Чувајте ги мислите за себе денес, без оглед колку се чувствувате правилно и без оглед на тоа колку сте сигурни. Имено, честопати ќе се премислите и може да ја збуните не само околината, туку и самите себе. Во љубовта, држете се настрана од зборување за емоции бидејќи може да има недоразбирања и посериозни расправии.

РИБИ
Се чини како случајна средба со личност од минатото, и токму тој, ако одвоите доволно време, ќе доведе до договор што нема да можете да го одбиете. Во љубовта можни се проблеми. Имено, време е да се грижиме за врска која одамна тргна наопаку со донесување на конечна одлука и конечно напуштање на минатото таму каде што припаѓа.

Извор: srekja.mk

Previous ИВИНА ТРЕВА – Моќна билка која ќе ви го препороди телото
Next Елена Ристеска со емотивна порака по повод 70-иот роденден на нејзиниот починат татко: „Секој ден се прашувам зошто баш ти?“

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *