in ,

Крвната група открива кој би бил вашиот идеален партнер

Иако сигурно не мислевте дека крвната група кажува многу за нашиот карактер, тоа не е точно. Тоа всушност открива со каков партнер би биле компатибилни!

КРВНА ГРУПА А

Мажи: Оние со крвна група А се пријателски расположени, шармантни луѓе, иако малку интровертни. Тие се точни, имаат големи очекувања и работат напорно на сè што прават. Ако сте нивен партнер, ќе им треба повеќе време да стекнат доверба и да се зближат со вас, но вреди.

Жени: Малку алчни и горди, жените од крвната група А сакаат да ги прават работите на свој начин. Тие не се прилагодуваат лесно и тешко се задоволуваат, дури и во кревет. Сепак, тие се верни на својот партнер и лојални. Ако не ви возвратат, може да бидат alousубоморни и да се чувствуваат изневерени.

Најдобро се согласуваат со Нулта крвна група.

КРВНА ГРУПА Б

Мажи: Малку непослушен, интелигентен, лукав, во центарот на вниманието; овие мажи се многу популарни меѓу дамите. Сепак, тие лесно се в loveубуваат и уште побрзо се вљубуваат. Тие имаат тенденција да бидат плејбои, но тие се страствени и посветени кога се грижат за нив. Добро познати примери се Џек Николсон и Леонардо ди Каприо.

Жени: Како и мажите, и жените од крвната група Б се независни, диви, слободни и спонтани. Тие се забавни луѓе, искрени и храбри. Сепак, и покрај добрата страна на овие карактеристики, на некои не им се допаѓа промената на расположението, бидејќи тоа ја отежнува комуникацијата.

Тие најдобро се согласуваат со крвната група АБ.

КРВНА ГРУПА АБ 

Мажи: Тие се резервирани и може да изгледаат ладни и емоционално недостапни. Сепак, тоа е само на прв поглед, бидејќи тие се внимателни, романтични и први на сите им простуваат. Тие лесно се прилагодуваат на околината, но понекогаш лесно се откажуваат кога не ги исполнуваат нивните очекувања. Партнерите мора да се борат за нив да одржат врска.

Жени: Тие се грижливи, внимателни и сигурни. Понекогаш ги водат несигурности, па затоа се сомнителни кон партнерот. Тие се љубопитни и сакаат да се мешаат во животот на другите луѓе, но jeубомората ги распарчува и ги прави ранливи.

Тие најдобро се согласуваат со крвната група АБ.

НУЛТА КРВНА ГРУПА

Мажи: Пријателски, оптимистични и можеби со најдобра личност, тие се родени лидери, дури и во спалната соба. Тие можат да бидат исклучително чувствителни и истовремено емотивни, па затоа не изразуваат чувства од страв од одбивање.

Жени: Тие се многу внимателни и трпеливи, и ги третираат туѓите проблеми како свои. Затоа тие често се повредени и осамени. Тие изгледаат многу солено, но се кршливи одвнатре и често се под стрес. Овие дами се исцрпуваат затоа што се грижат за секого, па преферираат помалку од поголемите групи.

Најдобро се согласуваат со крвната група А.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Едно од најлошите нешта што може да ви се случат на вашата свадба – Младенци останаа без торта

Мал Ајнштајн – Дете заврши факултет на 11 години