in , ,

Едно од најлошите нешта што може да ви се случат на вашата свадба – Младенци останаа без торта

(ВИДЕО) На социјалната мрежа ТикТок со денови кружи сцената на најлошиот хорор од поткатегоријата „Како да се уништи свадба“. Очигледно, тоа е создадено во Казахстан, и досега собра милиони прегледи! Тоа покажува како некои младенци останаа без нивната свадбена торта, која на церемонијата не само што ја претставува таканаречената кралица на вечерта, туку има и симболична вредност.

Како што веројатно знаете, невестата и младоженецот ја сечеле заедно, а потоа се хранат едни со други, а овој обичај е завет дека ќе се грижат едни за други за време на нивниот заеднички живот. Овие младенци ја имаа својата торта скоро при рака, беше на само неколку метри од нивната маса, но падна од количката затоа што едно од тркалата заглави, а тоа, се чини, над лентата што ги покриваше каблите на звучникот.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Младенци останаа без торта

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Јогурт торта од само 5 состојки која го освои интернетот: Мека и воздушеста, освежува за минута

Крвната група открива кој би бил вашиот идеален партнер