in ,

Јогурт торта од само 5 состојки која го освои интернетот: Мека и воздушеста, освежува за минута

Ако сте љубители на сладок појадок, оваа торта со јогурт можете да ја послужите и наутро.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 350 гр јогурт
  • 3 лажици шеќер
  • 3 лажици скроб
  • шеќер во прав

Извор: Курир.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kорисни совети за нега на кожата преку лето

Едно од најлошите нешта што може да ви се случат на вашата свадба – Младенци останаа без торта