in , ,

Столар од стар автомобил направил дрвен камион

0

Метин Терчан, столар од северниот турски град Ризе, ги покажа своите столарни вештини на оригинален начин трансформирајќи стар автомобил во камион направен целосно од дрво.

Терчан, долгогодишен столар во Гунејсу, во источниот дел на Црното Море, пронашол автомобил произведен во 1988 година, чиешто веќе застарено тело било исфрлено, зачувал здрав мотор и потоа се решил на необичен чекор. Направи пикап од мал автомобил, а единствениот материјал што го користеше беше дрво. Во својата мала продавница за столарија, Терчан работел на дрвениот камион 18 месеци, правејќи шасија, хауба, куќиште, тркала (бандажи), врати…

За повеќе кликенете на наредниот линк: дрвен камион

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Реплика на Мона Лиза продадена за рекорден износ од 2,9 милиони евра

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 13 ЈУЛИ 2021 ГОДИНА