РЕЦЕПТ: Запечени тестенини како грицки се новиот хит рецепт кој сите го обожаваат


(ВИДЕО) Постојат различни рецепти за тестенини, но новиот рецепт што се појави на Тик Ток стана вирален.

Тоа е всушност чипс од тестенини, и можете да го јадете како закуска. Прво сварете ги тестенините, па прелијте ги зачините по желба. Потоа додадете сирење и маслиново масло и ставете ги во длабок пржење или рерна додека тестенините не станат крцкави.

За повеќе кликнете на наредниот линк: Запечени тестенини

Извор: srekja.mk

Previous Гејминг стрим во живо со коментар од Љубиша
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 ЈУЛИ 2021 ГОДИНА

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *