СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 9 И 10 ЈУЛИ 2021 ГОДИНА


ОВЕН
Овните имаат висок адреналин што може да ви пречи во разбирањето за сè што имаат другите да кажат. Вие сте заглавени да постигнете нешто што е важно само за вас, така што очекувате поддршка од сите околу вас. Пред да успеете да постигнете успешна комуникација, треба да ја спуштите топката и да се смирите, инаку ништо друго освен паметен разговор. Длабоко вдишете и слушајте малку и другите.

БИК
Биковите овој викенд ќе претпочитаат да се покриваат со ќебе над главата и да го посветат овој викенд само на себе и да размислуваат за минатото. Вие самите знаете колку е тешко да најдете време за себе, па затоа ќе ви биде тешко периодов. Не дозволувајте носталгијата да ве контролира. Причината за ваквите чувства е невозможноста да реализирате некои ваши желби во моментот, па затоа би било најдобро да се закопате во работата и да заборавите на сонот за сега.

БЛИЗНАЦИ
Овие дена Близнаците нема да бидат задоволни поради различните ограничувања што ве спречуваат да изберете помеѓу неколку опции како што сте навикнале. Може да се почувствува притисок од рокови, состаноци и ненадејни настани на работа. Не жалете се или опуштете се. Обидете се да одржите позитивно мислење и тоа ќе ви го олесни периодот и ќе го претвори во доста продуктивен.

РАК
Вашиот ум ќе ви дава креативен инстинкт што ве разликува на сите полиња. Единствениот проблем може да се појави ако деловните обврски не ви остават доволно време за креативност. Наместо да дозволите препреките да ви го загорчуваат расположението, запомнете дека вие сте владетел на вашата имагинација и можете да правите што сакате со неа. Не убивајте се за да ги остварите вашите фантазии. Наместо тоа, уживајте во самото истражување, што ќе можете да го направите кога ќе фатите време.

ЛАВ
Лавовите сенапнати, но за другите можеби е премногу ако не го споделуваат вашиот ентузијазам. Можеби имате проблеми со запирање и одмор, а вашиот партнер или пријатели нема да можат да ве следат во лудиот ритам што го удирате. Можете да ги налутите при вашето однесување. Бидете скромни во оценувањето и бидете внимателни што ќе им кажете бидејќи не сте свесни колку им значат вашето мислење и зборови.

ДЕВИЦА
Девици вие би можеле да бидете позафатени отколку што сакате обидувајќи се да одржите многу проекти што ги започнавте. Можеби ви се чини како да сте жонглер кој исто така ја зеде топката. Вашата одлична способност за концентрација ви овозможува да се занимавате со повеќе работи отколку што мислевте. Само не застанувајте да се восхитувате. Продолжете напред без пауза до следниот ден.

ВАГА
Ваги, гледајте како поминувате викендот затоа што можеби ќе одлучите да купите нешто што сакате, но навистина не ви треба. Лесно е да ве убедите да купувате и да трошите преку границите. Вие сакате да го надоместите недостатокот на убавина во вашиот живот, па секоја цена да ви изгледа фер. Откако ќе купите, чувството на задоволство ќе помине брзо и вашето незадоволство ќе остане. Би било подобро за вас да ги споделите вашите чувства со вашиот партнер или пријател и да искусите нешто на кое ќе се сеќавате со радост.

ШКОРПИЈА
Шкорпии, чувствувате дека другите бараат премногу од вас, особено затоа што вие секогаш го извршувате својот дел од работата на примерен начин. Одвојте време и кажете што сакате и што ви треба, бидејќи во спротивно може да има недоразбирање на работа. Не постои едноставно решение за вашиот проблем, ќе мора да ја побарате најдобрата можна средина што одговара на сите заедно со вашите колеги. За вас, тоа значи вооружување на дополнителните со доза на трпеливост додека чекате за вашиот одговор.

СТРЕЛЕЦ
Ако досега сте биле заслепени од вашите соништа Стрелци, би можеле да добиете ладен дожд од реалноста кога ќе ја разберете вистината за тоа што навистина се случува околу вас. Но, во сето ова лежи семето на пореален план што ќе можете да го реализирате во блиска иднина. Не бидете премногу драматични во врска со вашата верзија за тоа како се сруши сето тоа. Соберете ги деловите, прилагодете се и продолжете понатаму. Малку разочарување на почетокот ќе ви донесе поголема сладост кога ќе успеете во вашиот план.

ЈАРЕЦ
Периодов Јарците не знаат дали повеќе сакате да плачете или да се смеете. Соочени сте со екстремни ситуации кога треба да изберете понатамошна насока без премногу време за размислување. Вашата емоционална состојба може да ви предизвика дополнителни потешкотии со евоцирање на некои непријатни спомени. Држете се до фактите за да го намалите влијанието на емоциите врз вашите одлуки. Ако се концентрирате и се држите до фактите, ќе се претставите со настани без многу потешкотии.

ВОДОЛИЈА
Ако ви се чини дека секој влегува во некои дискусии со вас овие дена, проверете го вашиот став на Водолија бидејќи тоа може да биде причина за овие тензии. Вашата моментална нервоза е зголемена од вашиот страв од промени, бидејќи работите се чини дека излегуваат од ваша контрола. Не станува збор за враќање на авторитетот или за победа во дебатата. Треба да работите на вашата флексибилност. Поддржете ги напорите на другите на нивниот пат и ќе ја добиете посакуваната слобода.

РИБИ
Загриженост за врската кај Рибите ќе кулминира во голема кавга на самото место. Иако на почетокот ќе бидете среќни за тоа, подоцна ќе го видите олеснувањето што произлегува од кажувањето на сè што е во вашето срце. Ова важи и за вашиот партнер. Првичната непријатност ќе трае само за кратко време, а придобивките ќе бидат повеќекратни. Може да направите голем чекор напред во врската.

Извор: srekja.mk

Previous РЕЦЕПТ: Најдобриот рецепт за чоколадни палачинки кои сите ги обожаваат
Next Знаци кои укажуваат на тоа дека сте поминале премногу време на сонце

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *